Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا و قطر اقدام مشترکی را علیه تامین کنندگان مالی حزب‌الله لبنان آغاز کردند

پرچم های ایران و حزب الله در خیابان های لبنان پس از ورود تانکرهای سوخت به این کشور
پرچم های ایران و حزب الله در خیابان های لبنان پس از ورود تانکرهای سوخت به این کشور Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که با همکاری قطر، متحد واشنگتن که روابط صمیمانه خود را با ایران حفظ کرده است، اقدام مشترکی را علیه شبکه مالی حزب الله انجام دادند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که با همکاری قطر، متحد واشنگتن که روابط صمیمانه خود را با ایران حفظ کرده است، اقدام مشترکی را علیه شبکه مالی حزب الله انجام دادند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که علیه هفت نفر از جمله علی بنایی و علی لاری از اتباع قطر که به طور مخفیانه ده‌ها میلیون دلار را برای گروه شبه نظامی لبنانی ارسال کرده‌اند اقدام می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفت که حزب الله از «شبکه‌های جهانی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های پوششی برای حمایت از فعالیت‌های مخرب خود» استفاده می‌کند. وی از همکاری قطر در این زمینه قدردانی کرد.

وی در بیانیه‌ای افزود: «این نشان‌دهنده یکی از مهمترین اقدامات مشترکی است که ما تاکنون با شریک شورای همکاری خلیج[فارس] انجام داده‌ایم و بر همکاری گسترده دو جانبه خود در مقابله با تامین مالی تروریسم تاکید می‌کنیم.» وی از دولت‌های دیگر خواست که درباره هدف قرار دادن حزب الله از این روش پیروی کنند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز گفت که بحرین حساب‌های بانکی برادرزاده یکی از متهمان را مسدود کرده و سه نفر را تحت تعقیب قرار خواهد داد.

حزب‌الله به دنبال سو استفاده از سیستم مالی بین‌المللی با توسعه شبکه‌های جهانی سرمایه‌گذاران برای پر کردن خزانه و حمایت از فعالیت‌های تروریستی خود است.
آندره‌آ گاکی
مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا

آندره‌آ گاکی، مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا گفت: «حزب‌الله به دنبال سو استفاده از سیستم مالی بین‌المللی با توسعه شبکه‌های جهانی سرمایه‌گذاران برای پر کردن خزانه و حمایت از فعالیت‌های تروریستی خود است.»

این وزارتخانه در وبسایت خود گفت که افراد مورد هدف شهروندان قطر، عربستان، بحرین و همچنین یک فلسطینی هستند.

بحرین روابط پرتنشی با ایران دارد اما قطر از روابط دوستانه‌ای برخوردار است زیرا به دنبال «حفظ گفت‌وگو» در منطقه است.

قطر بارها مورد انتقاد قرار گرفته است که اقدامات بیشتری برای جلوگیری از جمع‌آوری کمک‌های مالی برای گروه‌های افراطی در خاک خود انجام نداده است اما نگرانی‌ها بیشتر شامل گروه‌های افراطی مانند القاعده و طالبان است.

حزب الله که ایالات متحده آمریکا و چند کشور دیگر غربی آن را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند یک قدرت سیاسی در لبنان است و اخیرا این گروه از ایران توانست سوخت به لبنان منتقل کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کرد

آمریکا قطر را حافظ منافع خود در افغانستان معرفی کرد

واشنگتن‌ پست: آمریکا و قطر برای جلوگیری از دسترسی تهران به ۶ میلیارد دلار ایران توافق کردند