Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان فعالیت سه سازمان نزدیک به حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرد

پلیس آلمان
پلیس آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت آلمان سال گذشته میلادی فعالیت کلیه انجمن‌ها، اتحادیه‌ها، سازمان‌ها و مساجد حامی یا مرتبط با حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرد و آن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

آگهی

دولت آلمان روز چهارشنبه فعالیت سه سازمان نزدیک به حزب‌الله لبنان را در این کشور ممنوع اعلام کرد.

سخنگوی وزیر کشور آلمان با انتشار پستی در توییتر از این تصمیم دولت کشورش خبر داد و اعلام کرد که فعالیت سه انجمن فعال در زمینه تامین مالی حزب‌الله که در فهرست سازمان‌های تروریستی برلین قرار گرفته است از این پس ممنوع خواهد بود.

از سوی دیگر وزیر کشور آلمان نیز با تایید این خبر تصریح کرد: «حامیان ترور در آلمان در امان نخواهند بود و در این کشور جایی برای کسب منافع پیدا نخواهند کرد.» وی افزود: «تحقیقات و بازرسی‌ها در این خصوص همزمان با اعمال این ممنوعیت در چندین ایالت آلمان در حال انجام است.»

به گزارش رسانه‌های آلمان عملیات جستجو برای یافتن فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با ممنوعیت اعلام شده در ایالت‌های هامبورگ، برمن، هسن، نیدرزاکسن، نوردراین-وستفالن و شلسویگ-هولشتاین در جریان است.

شاخه نظامی حزب‌الله لبنان از سوی آلمان و کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده شده است.

فعالیت انجمن‌ها و سازمان‌های مرتبط با شاخه سیاسی این حزب پیش‌تر، قبل از ممنوعیت اعلام شده در سال ۲۰۲۰ در آلمان مجاز بود.

دولت آلمان اما سال گذشته میلادی فعالیت کلیه انجمن‌ها، اتحادیه‌ها، سازمان‌ها و مساجد حامی یا مرتبط با حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرد و آن را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد.

وزارت کشور آلمان در حالی از ممنوعیت فعالیت سه انجمن مظنون به پشتیبانی مالی از حزب‌الله خبر داده که تنش و بحران در خاورمیانه طی روزهای گذشته با درگیری‌های نظامی و حملات مرگبار موشکی و هوایی میان حماس و ارتش اسرائیل در نوار غزه افزایش یافته است.

این درگیری‌ها شامگاه دوشنبه با پرتاب راکت‌هایی از سوی جنوب لبنان به خاک اسرائیل و پاسخ توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به خارج از نوار غزه نیز گسترش یافت.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود آورده است که حتی اگر حزب‌الله لبنان مسئولیت پرتاب راکت‌ها را برعهده نگیرد اما این گروه همچنان به عنوان دشمن سرسخت اسرائيل طی ده‌های گذشته شناخته می‌شود.

مقامات آلمان در مواجهه با اوج‌گیری تنش‌ نظامی در نوار غزه از افزایش موج یهودی‌ستیزی در این کشور ابراز نگرانی کرده‌اند.

تظاهراتی در حمایت از فلسطینیان به تازگی در برلین برگزار شد که درگیری،‌ دخالت پلیس و دستگیری تعدادی از شرکت‌کنندگان در این اجتماع را به همراه داشت.

در شهرهای بن و مونستر نیز هفته گذشته شماری از حامیان فلسطینیان اقدام به آتش زدن و سوزاندن پرچم‌های اسرائیل در بیرون دو کنیسه کردند.

سخنگوی آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در واکنش به اتفاقات اخیر گفته است که دموکراسی آلمان تظاهرات ضد یهودی را تحمل نخواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فشار تازه آمریکا بر اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن فعالیت حزب‌الله لبنان

بانک تحریم شده لبنانی هرگونه ارتباط با حزب‌الله را تکذیب کرد

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟