Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قاتل متجاوز دختر ۹ ساله آمریکایی پس از ۶۰ سال شناسایی شد

حل شدن معمای یک جنایت پس از شش دهه
حل شدن معمای یک جنایت پس از شش دهه Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارآگاه بخش جرایم عمده اداره پلیس گفت: «به نظر می‌رسید که نمی‌توانیم این معما را حل کنیم اما هیچ کس این موضوع را فراموش نکرده بود.»

آگهی

پلیس آمریکا پس از شش دهه در نهایت هویت فردی را که به یک دختر ۹ ساله در ایالت واشنگتن تجاوز کرده و او را به قتل رسانده بود شناسایی کرد.

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مرد «جان ری‌هاف» نام دارد که در سال ۱۹۷۰ میلادی در سن ۳۱ سالگی بر اثر اقدام به خودکشی درگذشت.

دختر این فرد دی‌ان‌ای خود را در اختیار کاراگاهان شهر اسْپوکِین قرار داد تا معمای قتل کندی راجرز حل شود.

زک استور منت، کارآگاه بخش جرایم عمده اداره پلیس گفت: «به نظر می‌رسید که نمی‌توانیم این معما را حل کنیم اما هیچ کس این موضوع را فراموش نکرده بود.»

کندی در شش مارس ۱۹۵۹ در اسْپوکِین ناپدید شد. شانزده روز بعد پس از تلاش‌های گسترده جسد او در جنگلی در نزدیکی خانه‌‌اش در حالی که به او تجاوز شده بود، پیدا شد.

جان ری‌هاف در آن زمان ۲۰ سال داشت، در ارتش خدمت می‌کرد و در پایگاه نیروی هوایی فیرچایلد در شهر اسپوکین ساکن بود. او هیچ گاه به‌عنوان مظنون قتل کندی معرفی نشد گرچه دو سال بعد به جرم تجاوز به فرد دیگری محکوم شد.

Spokane Police Dept
عکسی از کندی راجرزSpokane Police Dept

کریگ میدل، رئیس پلیس اسپوکین گفت: «امیدوارم دست‌کم با حل این پرونده آرامش را برای خانواده و عزیزان کندی به ارمغان آورده باشیم.»

گرچه این پرونده برای شش دهه حل نشده باقی مانده بود اما کارآگاهان پیشرفت‌هایی نیز داشتند. بیش از ۴۰ سال پس از جنایت، محققان توانستند یک نمونه از دی‌ان‌ای را که روی لباس راجرز پیدا شده بود جدا کنند. با این وجود هیچ تطابقی در پایگاه داده‌های پلیس فدرال وجود نداشت. با پیشرفت تکنولوژی کارآگاهان دوباره تلاش کردند.

استورمنت گفت که سال گذشته دی‌ان‌ای را به آزمایشگاه دیگری ارائه کردند اما آن‌ها گفتند که دی‌ان‌ای برای کار بسیار ضعیف است.

در اوایل سالجاری، کارآگاهان به آزمایشگاه دیگری که با روش‌های متفاوتی فعالیت می‌کردند در تگزاس مراجعه کردند. این آزمایشگاه توانست مشخصات شجره‌نامه‌ای را بسازد که فهرست مظنونان احتمالی را به سه برادر محدود می‌کرد که از جمله آن‌ها هاف بود.

وقتی دختر هاف فهمید که پدرش مظنون است، داوطلب شد تا نمونه‌ای از دی‌ان‌ای خودش را برای کمک به تحقیقات بدهد. محققان به این نتیجه رسیدند که ۲.۹ میلیون برابر بیشتر احتمال دارد که دختر هاف با نمونه‌ یافت شده بر روی لباس راجرز تطابق داشته باشد تا نمونه یک فرد دیگر و تصادفی از مردم.

استورمنت سپس حکم بازرسی را برای نبش قبر جسد هاف گرفت و آزمایش‌های بعد به پلیس اجازه داد تا هاف را به‌عنوان قاتل راجرز معرفی کند. والدین راجرز قبل از حل معمای جنایتی که جان دخترشان را گرفت در گذشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شلیک مرد آمریکایی به دختر ۶ ساله‌ای که توپش در حیاط خانه افتاده بود

قهرمان سابق شنای فرانسه در پرونده «تجاوز به یک کودک» بازداشت شد

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد