Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موج پنجم کرونا در اروپا و تظاهرات علیه محدودیت‌ها؛ هزاران نفر در اتریش به خیابانها آمدند

تظاهرات ده‌ها هزار نفری در روز شنبه/وین، پایتخت اتریش
تظاهرات ده‌ها هزار نفری در روز شنبه/وین، پایتخت اتریش Copyright Florian Schroetter/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Florian Schroetter/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید در صورت عدم اقدامات آنی و فوری، ممکن است نیم میلیون نفر تا ماه مارس سال آتی میلادی در اروپا بر اثر بیماری کووید جان خود را از دست بدهند.

آگهی

موج پنجم شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا شماری از کشورها را از نظر بهداشتی و در برخی موارد از نظر امنیتی و اجتماعی در تنگنا قرار داده است.

شهر روتردام در هلند جمعه شب صحنه ناآرامی‌های خیابانی در اعتراض به محدودیت‌های وضع شده برای پیشگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» بود. این در حالی است که دولت اتریش اولین دولت اروپایی است که در جریان موج جدید همه‌گیری کرونا به اعلام قرنطینه سراسری متوسل شده است. از سوی دیگر ایالت بایرن در جنوب آلمان همزمان با افزایش موارد شناسایی ابتلا به کرونا تصمیم به لغو بازارچه‌های کریسمس گرفت.

همزمان سازمان جهانی بهداشت با تکرار هشدار قبلی خود، شیوع موج جدید ویروس کرونا در قاره سبز را «بسیار نگران کننده» خواند. دکتر هانس کلاگ، مدیر منطقه‌ای این سازمان روز شنبه هشدار داد در صورت عدم اقدامات آنی و فوری، ممکن است که نیم میلیون نفر تا ماه مارس سال آتی میلادی در اروپا بر اثر بیماری کووید جان خود را از دست بدهند.

هلند؛ اعتراض‌ها در روتردام چند مجروح بر جای گذاشت

پلیس هلند جمعه شب برای مقابله با معترضان به محدودیت‌های وضع شده در این کشور به استفاده از سلاح گرم متوسل شد. درگیری تظاهرکنندگان با ماموران پلیس چند زخمی بر جای گذاشت و دو نفر از مجروحان به دلیل شدت جراحات در بیمارستان بستری شدند. دولت هلند یک هفته پیش برای مقابله با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا محدودیت‌هایی را به اجرا گذاشت.

فرانسه؛ استفاده از ماسک در محیط باز در برخی مناطق اجباری شد

شماری از دپارتمان‌های فرانسه همزمان با موج پنجم شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفتند تا بار دیگر استفاده از ماسک را در محیط باز و اماکن عمومی اجباری کنند. موارد شناسایی جدید ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک بازه ۲۴ ساعته از ۲۱ هزار مورد فراتر رفته است.

از سوی دیگر مجمع الجزایر گوادلوپ در دریای کارائیب روز جمعه شاهد تظاهرات اعتراض‌آمیز مخالفان تزریق واکسن کرونا و معترضان به اجباری شدن ارائه گواهی سلامت بود. گوادلوپ که از قلمروهای فرادریایی فرانسه محسوب می‌شود از پنج روز پیش شاهد اعتصاب سراسری شهروندان است. فرمانداری گوادلوپ برای کنترل اوضاع مقررات منع رفت و آمد شبانه وضع کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آلمان؛ بازارچه‌های کریسمس بایرن لغو شد

ایالت بایرن در جنوب آلمان به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا همه بازارچه‌های کریسمس را لغو کرد. بازارچه‌های کریسمس در آلمان محبوبیت زیادی دارند. مارکوس سودر، رئیس دولت محلی بایرن در توجیه لغو بازارچه‌های کریسمس گفت که «اوضاع بسیار جدی و پیچیده» است.

بارها و کلوب‌های شبانه بایرن نیز در مناطقی که ویروس کرونا شیوع زیادی یافته است تعطیل شده‌اند.

اتریش؛ واکسیناسیون از ۲۰۲۲ اجباری می‌شود

دولت اتریش علاوه بر اجرای قرنطینه سراسری برای مقابله با موج پنجم شیوع کرونا در نظر دارد واکسیناسیون در برابر بیماری «کووید ۱۹» را از ابتدای سال ۲۰۲۲ اجباری کند.

اجرای دوباره قرنطینه سراسری در اتریش، اجباری شدن واکسیناسیون در سال آتی میلادی و وضع دیگر محدودیت‌ها در این کشور اروپای مرکزی بحث‌برانگیز شده است. شماری از شهروندان از لزوم «همبستگی» در دوران دشوار کنونی سخن می‌گویند. در مقابل عده‌ای معتقدند که دولت ائتلافی اتریش می‌‌بایست محدودیت‌ها را برای مقابله با موج پنجم کرونا زودتر به اجرا می‌گذاشت.

وین، پایتخت اتریش امروز شنبه شاهد تظاهرات ده‌ها هزار نفری شهروندان این کشور در مخالفت با محدودیت های کرونایی و اجباری شدن واکسن کرونا بود. بسیاری از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات کسانی بودند که از گروه‌های راست افراطی حمایت می‌کنند.

لیتوانی؛ آغاز تزریق دُز سوم واکسن کرونا

دولت لیتوانی کارزار تزریق دُز سوم واکسن بیماری «کووید ۱۹» را آغاز کرد. امری که باعث شد تا صف‌هایی طویل در برابر مراکز واکسیناسیون در ویلنیوس، پایتخت این کشور شکل بگیرد.

جمهوری چک؛ بالاترین رقم ثبت شد

جمهوری چک روز جمعه رقم ۲۲ هزار و ۹۳۶ مبتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد. این رقم بالاترین شمار ابتلا روزانه به این ویروس مرگبار در این کشور از زمان شیوع ویروس است. جمهوری چک نیز در سایه موج جدید کرونا از اوایل هفته جاری بر محدودیت‌های کرونایی افزود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران در سرزمین‌های دوردست فرانسه؛ اعزام نیروهای تازه‌نفس برای مقابله با اعتراض‌ها در گوادلوپ

سرانجام شگفتی بی‌نظیر مهندسی بنام «فلیپ»؛ کشتی که عمود بر آب می‌شد اما هیچوقت غرق نمی‌شد

اعضای سازمان جهانی بهداشت بر سر مقابله با همه‌گیری‌های آینده به توافق نرسیدند