Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شکایت اردن: دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان ایران مرد است

تیم ملی فوتبال زنان ایران
تیم ملی فوتبال زنان ایران Copyright فدراسیون فوتبال ایران
Copyright فدراسیون فوتبال ایران
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس فدراسیون فوتبال اردن مدعی شده یکی از بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران، مرد است و از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست در این خصوص تحقیقات لازم را به عمل بیاورد.

آگهی

فدراسیون فوتبال اردن از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست تا در خصوص جنسیت دروازه‌بان تیم ملی زنان ایران تحقیق کند.

مقام‌های اردنی مدعی هستند که زهره کودایی، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان ایران در واقع مرد است و با تخلف خود را در میان زنان فوتبالیست ایرانی قرار داده است.

تیم ملی فوتبال زنان ایران در مهرماه امسال توانست تیم ملی فوتبال اردن را در مسابقات تاجیکستان شکست دهد و جواز حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۲ را دریافت کند. زنان ایرانی در آن مسابقه که با نتیجه بدون گل به پایان رسید، توانستند در ضربات پنالتی و با نتیجه ۴-۲ حریف خود را از پیش رو بردارند.

زهره کودایی در جریان بازی ایران و اردن توانست با مهار دو ضربه پنالتی، نقش مهمی در صعود زنان ایرانی به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا ایفا کند.

رئيس فدراسیون فوتبال اردن در حساب توییتری خود تایید کرد که این کشور از ایران شکایت کرده و از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته است تا در خصوص جنسیت واقعی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال زنان ایران تحقیق کند.

 پرنس علی بن حسین با به اشتراک گذاشتن نامه‌ای به تاریخ ۵ نوامبر اعلام کرد این کشور نسبت به «واجد شرایط بودن» بازیکن ایرانی تردید دارد و با توجه به سابقه دوپینگ و عدم تطابق جنسیت در تیم ملی فوتبال زنان ایران، باید به این مسئله به صورت جدی پرداخته شود.

مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی زنان ایران شکایت اردن را «بهانه‌جویی برای عدم پذیرش شکست» دانسته و اتهامات وارده به بازیکنانش را بی‌اساس خوانده است. 

خانم ایراندوست با رد ادعاها در خصوص عدم تطابق جنسیت در میان بازیکنان تیم ملی زنان ایران، تاکید دارد که تمام بازیکنان تیم زیر نظر کادرپزشکی آزمایش‌های هورمونی و تستوسترون داده‌اند.

این شکایت در حالی مطرح می‌شود که مسابقات جام ملت‌های آسیا زنان قرار است ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ تا ۶ فوریه در هند برگزار شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان ایران در راه استادیوم آزادی

نخستین حضورِ آزاد در آزادی؛ زنان ایرانی بدون گزینش بلیط تماشای فوتبال خریدند

سپاهان در غیاب مجسمه قاسم سلیمانی با نتیجه ۳-۱ مغلوب الهلال عربستان شد