پناهجویان افغان مقابل دفتر سازمان ملل متحد در اندونزی تظاهرات کردند

تظاهرات پناهجویان افغان در اندونزی
تظاهرات پناهجویان افغان در اندونزی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اندونزی از امضاء کنندگان کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد نیست و دولت این کشور به پناهجویانی که درخواست پناهندگی کرده‌اند اجازه کار نمی‌دهد. این پناهجویان همچنین به مدارس و خدمات پزشکی دولتی دسترسی ندارند.

آگهی

صدها پناهنده و پناهجوی افغان در اندونزی روز دوشنبه با تجمع در برابر دفتر امور پناهندگان سازمان ملل متحد در جاکارتا خواستار تسریع در روند اسکان و تعیین تکلیف خود شدند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع بنرهایی در دست داشتند که روی آنها جملاتی مانند «خانواده‌های ما در خطر هستند» و «پناهندگان را اسکان دهید و جان‌ها را نجات دهید» نوشته شده بود. شماری از کودکان پناهجویان افغان نیز در این تجمع حضور داشتند.

یکی از زنان شرکت‌کننده در این تجمع اعتراض‌آمیز به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که کارت پناهندگی خود را در سال ۲۰۱۶ از کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان دریافت کرده اما پس از آن اقدامی برای اسکان او در کشور ثالث انجام نشده است. این در حالی است که او در اندونزی نیز اجازه کار ندارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اندونزی از امضاء کنندگان کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان سازمان ملل نیست و دولت این کشور به پناهجویانی که درخواست پناهندگی کرده‌اند اجازه کار نمی‌دهد. این پناهجویان همچنین به مدارس و خدمات پزشکی دولتی دسترسی ندارند.

بنا بر آمارها حدود ۱۴ هزار پناهنده و پناهجو از ۵۰ کشور جهان ماه دسامبر سال گذشته در اندونزی به سر می‌بردند. اکثر این پناهندگان و پناهجویان را افغان‌ها تشکیل می‌دهند.

بسیاری از پناهجویان افغان به امید مهاجرت به استرالیا به اندونزی می‌روند. این در حالی است که دولت استرالیا از سال ۲۰۱۳ تاکنون قایق‌های پناهجویان را به‌ آب‌های سرزمینی اندونزی بر می‌گرداند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولد نادر توله کرگدن سوماترایی در اندونزی امید به حفظ این گونه درحال انقراض را افزایش داد

از همه جا رانده؛ ۲۵۰ پناهجوی روهینگیایی به مقصد نرسیده به دریا عودت شدند

چرا اندونزی نمی‌تواند جلوی حملات مرگبار کروکودیل‌هایش را بگیرد؟