Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مربی پرآوازه شنای مجارستان به آزار و اذیت جسمی و روحی شناگران متهم شد

لاسلو چه، شناگر اهل مجارستان
لاسلو چه، شناگر اهل مجارستان Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فدراسیون شنای مجارستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که درباره اتهامات آزار و اذیت جسمی و روانی علیه یکی از مربیان خود که از سوی چندین شناگر مطرح شده است، تحقیقاتی را آغاز خواهد کرد.

آگهی

فدراسیون شنای مجارستان اعلام کرد که درباره اتهامات آزار و اذیت جسمی و روانی علیه یکی از مربیان خود که از سوی چندین شناگر مطرح شده است، تحقیقاتی را آغاز خواهد کرد.

فدراسیون در بیانیه‌ای که در وبسایت خود منتشر کرد، گفت: «یک کمیته، شکایاتی را که طبق آن گیورگی توری ۵۴ ساله متهم شده است، بررسی می‌کند.» با هدایت گیورگی توری مجارستان دو بار قهرمان شنای جهان شد و شش مدال المپیک کسب کرد.

فدراسیون شنای مجارستان در بیانیه‌ای به نقل از توری اعلام کرد که او در تمامی جوانب با کمیته تشکیل شده همکاری می‌کند و به طور داوطلبانه فعالیت‌های خود را به‌عنوان معاون فنی و مدیر کمیته آموزش تا تکمیل تحقیقات متوقف خواهد کرد.

لاسو چه، قهرمان شنای مجارستان که بیشتر دوران حرفه‌ای خود بین سال‌های ۲۰۱۴ تا پس از المپیک توکیو در تابستان گذشته را زیر نظر توری تمرین می‌کرد در گفت‌وگویی در اکتبر گذشته تصریح کرد که «روش‌های تمرینی شامل آزار و اذیت شناگران و ترور روانی شناگران بود.»

از زمان انتشار این سخنان، چندین شناگر دیگر به رسانه‌های مجاری گفته‌اند که توری به‌دلیل آزار و اذیت فیزیکی از جمله کشیدن موی یکی از شناگران و بردن او به داخل آب و ضربه زدن به شناگر دیگر در توالت مقصر بوده است.

یک شناگرا در گفت‌وگویی توضیح داد توری که با نام مستعار «تزار» شناخته می‌شود اگر متوجه اضافه وزن شناگرها می‌شد آن‌ها را با خوک‌ها مقایسه می‌کرد.

این مربی که به ضربه زدن به صورت شناگران و استفاده از چوب در تمرینات اعتراف کرده بود، در گفت‌وگوهای اخیر خود از این روش‌ها دفاع کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شناگر آمریکایی با فداکاری مربی‌اش از مرگ نجات یافت

شناگر میانماری در اعتراض به کودتا در کشورش رویای المپیکی خود را قربانی کرد

اسپیدو قرارداد خود با رایان لوکتی، شناگر تیم ملی آمریکا را فسخ کرد