دو دستبند الماس نشان ملکه پیشین فرانسه بیش از ۷ میلیون یورو به فروش رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دو دستبندی که زمانی متعلق به ملکه پیشین فرانسه بود
دو دستبندی که زمانی متعلق به ملکه پیشین فرانسه بود   -  Copyright  AP Photo

دو دستبند الماس نشان که زمانی متعلق به ماری آنتوانت، ملکه پیشین فرانسه بود روز سه‌شنبه به قیمتی معادل بیش از هفت میلیون یورو در حراج کریستیز به فروش رفت.

این دو دستبند که در ساخت آنها در مجموع از ۱۱۲ الماس استفاده شده است قبلا هرگز به حراج گذاشته نشده بودند. ارزش این دو دستبند که در عرض تنها پنج دقیقه در حراج کریستیز در شهر ژنو به فروش رسید، پیش از این رقمی معادل سه میلیون و ۷۰۰ هزار یورو تخمین زده می‌شد.

ملکه پیشین فرانسه پس از انقلاب سال ۱۷۸۹ میلادی این جواهرات را به بروکسل فرستاد تا در نهایت از آنجا به دست اطرافیانش در اتریش برسد. او در سال ۱۷۹۳ با گیوتین گردن زده شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هویت فردی که این دو دستبند تاریخی را خریداری کرد فاش نشده است. این جواهرات در سال ۱۷۹۵ در وین به ماری-ترز، دختر ملکه پیشین فرانسه تحویل داده شده بود. بنا به اعلام حراج کریستیز این دو دستبند پس از آن به مدت بیش از ۲۰۰ سال نزد اشراف‌زادگان نگهداری می‌شد.

قرار است روز چهارشنبه یک سنجاق سینه و یک جفت گوشواره نیز که زمانی متعلق به خانواده آخرین تزار روسیه بود در حراج ساتبیز (Sotheby's) به فروش برسد. این جواهرات پیش از این در سال ۲۰۰۹ نیز به حراج گذاشته بود و در آن زمان به قیمت ۵۰۰ هزار دلار آمریکا به فروش رفت.

این سنجاق سینه و گوشواره‌ها زمانی متعلق به دوشس ماریا پالوونای، دختر عموی نیکلای دوم، آخرین تزار روسیه بود.