دولت ژاپن به هر کودک رقمی معادل ۷۶۰ یورو وجه نقد و بُن خرید اختصاص می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کودکان ژاپنی
کودکان ژاپنی   -  Copyright  AP Photo

دولت ائتلافی ژاپن در نظر دارد تا به هر کدام از کودکان این کشور ۵۰ هزار ین وجه نقد و همچنین بُن‌های خرید به ارزش همین رقم اختصاص دهد.

این طرح یکی از وعده‌های انتخاباتی حزب کومیتو، متحد حزب حاکم لیبرال دموکرات در انتخابات پارلمانی اخیر بود. به گزارش رسانه‌های ژاپن احزاب لیبرال دموکرات و کومیتو بر سر پرداخت ۵۰ هزار ین (معادل ۳۸۰ یورو) کمک مالی و اختصاص بُن خرید به ارزش همین مقدار به هر فرد ۱۸ ساله یا کمتر به توافق رسیده‌اند.

پرداخت وجه نقد قرار است به زودی صورت گیرد و بُن‌های خرید نیز بهار سال آینده توزیع خواهند شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طرح کمک مالی به خانواده‌ها به ازای هر فرد ۱۸ ساله یا کمتر بخشی از بسته احیای اقتصادی دولت فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا است.

ارزش بسته محرک اقتصادی مدنظر دولت رقمی معادل بیش از ۲۲۸ میلیارد یورو خواهد بود. دولت فومیو کیشیدا امیدوار است تا این بسته احیای اقتصادی تا پایان سال جاری میلادی به تصویب برسد.

ائتلاف احزاب لیبرال دموکرات و کومیتو در جریان انتخابات پارلمانی روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) موفق شد تا اکثریت کرسی‌ها در پارلمان ژاپن را حفظ کند. اولین جلسه پارلمان جدید قرار است روز چهارشنبه تشکیل شود. انتظار می‌رود که فومیو کیشیدا پس از آن ترکیب کابینه جدید خود را اعلام کند.

دولت ژاپن تخمین می‌زند که هزینه پرداخت وجه نقد و بُن خرید به ازای هر کدام از ۲۰ میلیون نفر فرد ۱۸ ساله و کوچکتر در ژاپن دو هزار میلیارد ین خواهد بود.