تغییر سنت ۱۴۶ ساله؛ سن قانونی در ژاپن کاهش ولی حداقل سن ازدواج دختران افزایش می‌یابد

جوانان ژاپنی
جوانان ژاپنی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حال حاضر، حداقل سن ازدواج دختران در ژاپن ۱۶ سال و برای پسران ۱۸ سال است ولی ثبت رسمی ازدواج جوانان تا سن ۲۰ سالگی منوط به کسب اجازه والدین است.

آگهی

سن قانونی یا سن آغاز دوره بزرگسالی با اصلاح قانون مدنی ژاپن که از ابتدای آوریل سال جاری میلادی اجرایی خواهد شد، از ۲۰ سال فعلی به ۱۸ سال کاهش می‌یابد.

بر پایه این اصلاحیه که برای نخستین بار پس از ۱۴۶ سال اعمال شده، ازدواج دختران و پسران ۱۸ ساله ژاپنی بدون کسب اجازه و رضایت والدین مجاز خواهد شد. در حال حاضر، حداقل سن ازدواج دختران در ژاپن ۱۶ سال و برای پسران ۱۸ سال است ولی ثبت رسمی ازدواج جوانان تا سن ۲۰ سالگی منوط به کسب اجازه والدین است.

اصلاحیه جدید قانون مدنی ژاپن همچنین به افراد بالای ۱۸ سال اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اجازه والدین خود از خدمات بانکی از جمله دریافت وام و کارت اعتباری استفاده کنند. سن قانونی ثبت تغییر جنسیت نیز از سه ماه آینده ۱۸ سال خواهد بود و جوانان دو تابعیتی نیز به جای ۲۲ سال تنها تا ۲۰ سالگی فرصت خواهند داشت تا مطابق قانون ژاپن تنها تابعیت مجاز برای هر فرد را تعیین کنند.

البته جوانان زیر ۲۰ سال همچون گذشته مجاز به نوشیدن مشروبات الکلی، استعمال دخانیات، و نیز شرکت در شرط بندی‌های قانونی از جمله در مسابقات اسب‌دوانی و دوچرخه سواری نخواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ازدواج و طلاق در کدام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر است؟

خطر انقراض نسل خاندان امپراتوری ژاپن؛ دولت به دنبال چاره‌‌جویی است

دولت ژاپن به هر کودک رقمی معادل ۷۶۰ یورو وجه نقد و بُن خرید اختصاص می‌دهد