Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لباس آخرین اجرای امی واینهاوس بیش از ۲۱۰ هزار یورو به فروش رفت

لباسی که امی واینهاوس در آخرین اجرایش در سال ۲۰۱۱ برای اجرای کنسرت در بلگراد پوشیده بود
لباسی که امی واینهاوس در آخرین اجرایش در سال ۲۰۱۱ برای اجرای کنسرت در بلگراد پوشیده بود Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این لباس امی واینهاوس در کنار ۸۰۰ وسیله شخصی متعلق به او در این حراجی فروخته شد. عواید حاصل از این حراج در اختیار بنیاد خیره‌ای که به نام خواننده تاسیس شده، قرار داده می شود. هدف این بنیاد کمک به جوانان آسیب پذیری است که مشکل اعتیاد به الکل و مواد مخدر دارند.

آگهی

لباس امی واینهاوس، خواننده بریتانیایی که ده سال پیش درگذشت، در یک حراجی در کالیفرنیا به قیمت ۲۱۰ هزار و ۳۹۵ یورو به فروش رفت. او این لباس را در سال ۲۰۱۱ و در جریان اجرای آخرین کنسرتش در بلگراد به تن داشت.

اجرایی «فاجعه بار» که او بدلیل مستی بیش از اندازه بخشی از ترانه را فراموش کرد. حرکات غیر طبیعی‌اش آنقدر زیاد بود که صدای هواداران را هم درآورد و تعدادی از تماشاچیان حاضر در سالن او را هو کردند. جسد امی واینهاوس حدود یک ماه بعد درست در روز ۲۳ ژوئیه در خانه اش در شمال لندن پیدا شد. امی واینهاوس در زمان مرگ تنها ۲۷ سال داشت و علت مرگ او مسمومیت الکلی اعلام شد. او پیش‌تر هم بدلیل اعتیاد به الکل و مواد مخدر چندین بار بستری شده بود.

بیش از ۸۰۰ وسیله شخصی متعلق به او شامل دستبند، حلقه، کتاب و دی وی دی در این حراجی عرضه شد. عواید حاصل از این حراج به همت والدین او در اختیار بنیاد خیریه‌ای که به نام خواننده تاسیس شده قرار داده می شود. هدف این بنیاد کمک به جوانان آسیب پذیری است که مشکل اعتیاد به الکل و مواد مخدر دارند.

این حراجی روزهای شنبه و یکشنبه در محل حراجی جولیان در لس آنجلس برگزار شد و در جریان آن مبلغی حدود سه و نیم میلیون یورو بدست آمد. لباس آخرین اجرای او با نقش بامبو به رنگ سبز و سیاه را نوآمی پاری طراحی کرده بود. این لباس که ده سال پیش در بلگراد برای آخرین بار استفاده شده بود، ۱۶ برابر بیشتر از برآوردهای اولیه فروخته شد.

AFP
تابلوی شهری در شمال لندنAFP

باقی لباس‌های او هم بین ۱۰ تا ۱۲۰ هزار یورو به فروش رفتند. از دیگر اشیای به فروش رفته در این حراجی می‌توان به تابلوی شهری میدان کامدن (محل زندگی او در شمال لندن) اشاره کرد که بعد از مرگش به جملاتی با دستخط هوادارانش منقش شده بود. این تابلو فلزی هم ۱۶ هزار و ۶۰۰ یورو به فروش رفت.

امی واینهاوس که بخاطر صدا و تبحر ویژه‌اش در ترکیب سبک‌های متفاوت موسیقی بعنوان یکی از ستاره‌های تاثیرگذار خواننده های هم نسل خود شناخته می شد تا پیش از مرگ جوایز بسیاری از جمله چندین جایزه گرمی را بدست آورده بود. آلبوم بازگشت به سیاهی «Back to Black» او پانزده سال پیش عنوان بهترین آلبوم پاپ سال را از آن خود کرده بود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حراج دو دستبند الماس ماری آنتوانت؛ پرحاشیه‌ترین و آخرین ملکه تاریخ فرانسه

کفش‌های کهنه مایکل جردن ۱.۵ میلیون دلار فروخته شد

لنگه کفش ماری آنتوانت، ملکه پیشین فرانسه در حراجی ۴۴ هزار یورو فروخته شد