Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بریژیت باردو به اتهام توهین نژادپرستانه به مردم رئونیون فرانسه به پرداخت ۲۰هزار یورو محکوم شد

بریژیت باردو
بریژیت باردو Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ستاره سینمای فرانسه در سال ۲۰۱۹ گفته بود مردم رئونیون بومی‌هایی هستند که ژن وحشی خود را حفظ کرده اند.

آگهی

برژیت باردو، ستاره سینمای فرانسه به جرم توهین نژادپرستانه علیه مردم جزیره رئونیون فرانسه در سال ۲۰۱۹ به پرداخت ۲۰ هزار یورو جزای نقدی محکوم شد. 

دادگاه کیفری سِن سَن دونی در حومه پاریس روز پنجشنبه علاوه بر این حکم برونو ژکلین، معاون رسانه‌ای پریژیت باردو را هم به اتهام مشابه به پرداخت ۴هزار یورو جزای نقدی محکوم کرد. 

خانم باردو که یک بنیاد حمایت از حقوق حیوانات دارد در سال ۲۰۱۹ نامه‌ای سرگشاده به فرماندار وقت جزیره رئونیون، از سرزمین‌های فرانسه در اقیانوس هند، نوشته و در آن از «وحشیگری مردم رئونیون علیه حیوانات» به شدت انتقاد کرده و نوشته بود که این «بومی‌ها ژن وحشی خود را حفظ کرده اند.» 

این نامه به درخواست برژیت باردو از سوی مشاور رسانه‌ای وی به‌طور گسترده به خبرگزاری‌ها و نشریات فرانسوی ارسال شد. پس از عمومی شدن این نامه، موجی از اعتراض علیه سخنان نژادپرستانه و اروپا محور خانم باردو به راه افتاد. آنیک ژیرَردین، وزیر وقت سرزمین‌های ماوراء بحار (آنسوی دریا) در همان زمان با انتشار نامه‌ای به برژیت باردو نوشت: «نژادپرستی، عقیده نیست، جرم است.»

برژیت باردو ۸۷ ساله پیش از این در سال ۲۰۰۸ به‌دلیل توهین به مسلمانان فرانسه محکوم شده بود. خانم باردو در آن سال از رسم قربانی کردن گوسفند در عید قربان (عید کبیر) انتقاد کرده و گفته بود هم‌اکنون کسانی که حیوانات را سر می‌برند و علیه همجنسگرایان کتاب می‌نویسند، فرانسه را اشغال کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند

آیا در فرانسه تعداد تماشاگران تئاتر بیشتر از فوتبال است؟