بریژیت باردو به اتهام توهین نژادپرستانه به مردم رئونیون فرانسه به پرداخت ۲۰هزار یورو محکوم شد

بریژیت باردو
بریژیت باردو Copyright AP
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ستاره سینمای فرانسه در سال ۲۰۱۹ گفته بود مردم رئونیون بومی‌هایی هستند که ژن وحشی خود را حفظ کرده اند.

آگهی

برژیت باردو، ستاره سینمای فرانسه به جرم توهین نژادپرستانه علیه مردم جزیره رئونیون فرانسه در سال ۲۰۱۹ به پرداخت ۲۰ هزار یورو جزای نقدی محکوم شد. 

دادگاه کیفری سِن سَن دونی در حومه پاریس روز پنجشنبه علاوه بر این حکم برونو ژکلین، معاون رسانه‌ای پریژیت باردو را هم به اتهام مشابه به پرداخت ۴هزار یورو جزای نقدی محکوم کرد. 

خانم باردو که یک بنیاد حمایت از حقوق حیوانات دارد در سال ۲۰۱۹ نامه‌ای سرگشاده به فرماندار وقت جزیره رئونیون، از سرزمین‌های فرانسه در اقیانوس هند، نوشته و در آن از «وحشیگری مردم رئونیون علیه حیوانات» به شدت انتقاد کرده و نوشته بود که این «بومی‌ها ژن وحشی خود را حفظ کرده اند.» 

این نامه به درخواست برژیت باردو از سوی مشاور رسانه‌ای وی به‌طور گسترده به خبرگزاری‌ها و نشریات فرانسوی ارسال شد. پس از عمومی شدن این نامه، موجی از اعتراض علیه سخنان نژادپرستانه و اروپا محور خانم باردو به راه افتاد. آنیک ژیرَردین، وزیر وقت سرزمین‌های ماوراء بحار (آنسوی دریا) در همان زمان با انتشار نامه‌ای به برژیت باردو نوشت: «نژادپرستی، عقیده نیست، جرم است.»

برژیت باردو ۸۷ ساله پیش از این در سال ۲۰۰۸ به‌دلیل توهین به مسلمانان فرانسه محکوم شده بود. خانم باردو در آن سال از رسم قربانی کردن گوسفند در عید قربان (عید کبیر) انتقاد کرده و گفته بود هم‌اکنون کسانی که حیوانات را سر می‌برند و علیه همجنسگرایان کتاب می‌نویسند، فرانسه را اشغال کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت

خوراندن مواد مخدر به قصد تعرض جنسی؛ همه آنچه باید درباره اتهامات سناتور فرانسوی مظنون دانست