Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بریژیت باردو: بسیاری از هنرپیشگان زن برای نقش جدید با تهیه‌کننده لاس می‌زنند

بریژیت باردو
بریژیت باردو Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زمانی هم در فرانسه شایعه شده بود که ژاک شیراک یک بار با بریژیت باردو همبستر شده و آن زمان همان شبی بود که شاهزاده بریتانیایی دیانا بر اثر تصادف در پاریس کشته شد.

آگهی

بریژیت باردو، ستاره قدیمی و نام‌آشنای سینمای فرانسه نیز به جمع منتقدان فمینیست‌های مدعی آزار جنسی پیوست و گفت که آنها در بیشتر موارد «دو رو» و «مضحک» هستند.

به این ترتیب باردو دومین زن بازیگر مشهور فرانسوی است که به زنان جنبش «من هم همین‌طور» (#MeToo) حمله می‌کند. سه شنبه ۱۹ دی، صد زن نامدار فرانسوی از جمله کاترین دو نوو، ستاره پر آوازه سینما در بیانیه‌ای اعلام کرده بودند که تلاش مردان برای برقراری رابطه با زنان جرم نیست.

جنبش اینترنتی #MeToo در فرانسه با نام #BalanceTonPorc یا «خوکت را لو بده» که اشاره به شهوت‌پرستی و خوک‌صفتی مردان هوس‌باز دارد، با اقبال بسیاری از فمینیست‌ها روبرو شد.

بریژیت باردو در جوانی

بیشتر بخوانید:

هنرپیشه مشهور فرانسوی: تلاش مردها برای برقراری رابطه با زن ها جرم نیست

عذرخواهی کاترین دنو از زنان قربانی خشونت با تاکید بر آزادی جنسی

خانم باردو در گفتگو با مجله معروف فرانسوی «پاری مچ» گفت: «بسیاری از هنرپیشگان زن با تهیه‌کنندگان لاس می‌زنند تا نقش جدیدی بگیرند. اما بعد که تعریف می‌کنند، می‌گویند مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.»

او با یادآوری این که هرگز مورد آزار جنسی قرار نگرفته افزود: «من همیشه فکر می‌کنم خیلی خوب بود که بهم می‌گفتند خوشگل هستم یا این که باسن کوچولوی خوشگلی دارم. این جور تعریف‌ها با حال است.»

خانم باردو که به مناسبت انتشار کتاب خاطراتش با عنوان «اشک‌های پیکار» با پاری مچ گفتگو می‌کرد، همچنین از خاطراتش در برخورد با رؤسای جمهوری فرانسه گفت. او مدعی شد که ژاک شیراک، رئیس جمهوری پیشین فرانسه او را «آهوی کوچولوی خودم» می‌خوانده و قصد داشته او را به اصطلاح «تور کند».

بیشتر بخوانید:

**شخصیت سال مجله تایم: قربانیان آزار جنسی که سکوت را شکستند
**

**جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸؛ شکستن سکوت در برابر آزار جنسی
**

زمانی هم در فرانسه شایعه شده بود که ژاک شیراک یک بار با بریژیت باردو همبستر شده و آن زمان همان شبی بود که شاهزاده بریتانیایی دیانا بر اثر تصادف در پاریس کشته شد.

بریژیت باردو که در دوران جوانی یکی از نمادهای زیبا و سکسی در سینمای فرانسه و جهان به حساب می‌آمد با بازی در فیلم «و خداوند زن را آفرید» به شهرت رسید. او بعد از ۲۰ سال کار بازیگری در سال ۱۹۷۳ بازنشسته شد و از آن زمان تا کنون به عنوان یکی از معروف‌ترین کنش‌گران حقوق حیوانات در فرانسه شناخته می‌شود. او که طرفدار سرسخت «جبهه ملی»، حزب ناسیونالیست افراطی فرانسه است، تا کنون چند بار نیز از سوی محاکم فرانسوی به دلیل «نفرت‌پراکنی» و ایراد سخنان «نژادپرستانه» به پرداخت جریمه محکوم شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوشش زنان؛ مانع یا عامل خشونت های جنسی علیه آنها؟

عذرخواهی کاترین دنو از زنان قربانی خشونت با تاکید بر آزادی جنسی

چالش ممنوعیت حجاب برای لائیسیته فرانسه در مراسم افتتاحیه المپیک؛ مقامات به دنبال راهی ابتکاری هستند