شیوهٔ آموزشی معتبرترین دانشکده هتلداری دنیا در سوییس

شیوهٔ آموزشی معتبرترین دانشکده هتلداری دنیا در سوییس
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Claudio Rosminoیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«کار ما سبب شده کیفیت مهمانداری سوییسی به خدمات لوکس و همچنین بانک‌ها و بیمه‌ها که در آنها همواره با مشتری سروکار دارند، منتقل شود.»

آگهی

دانشکدهٔ ای‌اچ‌ال در لوزان سوییس باسابقه‌ترین و معتبرترین مدرسه مهمان‌داری و هتلداری دنیاست. شیوه‌ٔ آموزشی این دانشکده اکنون در حال تحول است. نخستین گام، تغییر نام آن به «مدرسهٔ حرفهٔ مهمان‌داری» است.

دانشجویان اینجا با رویکردهای آموزشی خلاقانه‌ای نظیر بازی‌های شبیه‌سازی‌شده یا تمرین فنون مدیریت بر مهارتهای خود می‌افزایند. پیشروبودن این دانشکده در آموزش مهمان‌داری سبب پرورش مدیران موفقی در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار شده است. کلاس‌های این دانشکده با ۳ هزار دانشجو از ۱۲۰ ملیت مختلف، نمونه‌ای کوچک از دنیاست.

مدیر این دانشکدهٔ خصوصی سوییسی می‌گوید که این دانشکده رویکرد آموزشی فردمحوری دارد که سبب شکوفایی خلاقیت دانشجو می‌شود و به او آموزش می‌دهد که چگونه مدیری مشفق و مهربان باشد.

میشل روشا، مدیر این دانشکده می‌گوید: «کار ما سبب شده کیفیت مهمانداری سوییسی به خدمات لوکس و همچنین بانک‌ها و بیمه‌ها که در آنها همواره با مشتری سروکار دارند، منتقل شود.» او می‌افزاید: «آموزش امروز بسیار نتیجه‌محور شده، یعنی با توجه به نتایج کیفی کار می‌کند. اما ارزش‌های انسانی بسیار مهم‌اند. و اگر این ارزش‌ها را در نظر بگیرید، خودبه‌خود نتیجه می‌گیرید.»

** به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید**

بیش نیمی از فارغ‌التحصیلان این مرکز آموزشی در حوزه‌هایی غیر از هتلداری مشغول کارند. این امر تأیید می‌کند که در سطح بین‌المللی مهارت‌های کسب شده در این مرکز محدود به حوزه‌ٔ خاصی نیست.

اینه بلال، مدیر آموزش دانشکده دربارهٔ شیوهٔ آموزشی آن می‌گوید:‌ «فلسفه آموزشی ما این است که دانشجو برای موفقیت باید دائم کار کند و بعد از حرفه‌ای شدن هم تمام عمر در حال یادگیری‌ باشد. چون یادگیری بعد از لیسانس تمام نمی‌شود، باید مهارتها را دائما رشد داد و ما روی این امر هم تمرکز داریم.»

گروه آموزشی ای‌اچ‌ال سه دانشکده دارد که دو تای آنها در سوییس واقع شده است. پردیس لوزان این مرکز بناست توسعه پیدا کند. سومین دانشکدهٔ این مجموعه نیز در سنگاپور گشایش یافته تا پاسخگوی نیاز آسیا به کارکنان ماهرِ هتلداری باشد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

استفاده از ماشین «خودکشی» برای کمک به اتانازی در سوئیس

هتل آویزان از کوه در مجاورت ماچو پیچو در پرو؛ اگر از ارتفاع می‌ترسید فکرش را نکنید