Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسپانیا بر مهاجران جوان آسان می‌گیرد

مهاجران در داخل یک ساختمان متروکه در محله سئوتا اسپانیا
مهاجران در داخل یک ساختمان متروکه در محله سئوتا اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق مقررات جدید بعد از یک دوره سه ماهه، مهاجران جوان زیر ۱۸ سال اوراق اقامتی خود را دریافت می کنند. زمان انتظار برای این اوراق پیش از این دستکم ۹ ماه بود.

آگهی

اسپانیا روند اعطای اقامت به مهاجران زیر هجده سال بدون همراه و همچنین اجازه کار به این دسته از مهاجران را تسهیل می کند.

انتظار می رود حدود ۱۵ هزار پناهجو بتوانند از این تسهیلات جدید بهره‌مند شوند که عمدتا شامل کاهش زمان انتظار و رفع محدودیت برای نوجوانانی است که بصورت قانونی در اسپانیا کار و زندگی کرده اند و حداقل ۱۶ سال دارند.

طبق مقررات جدید بعد از یک دوره سه ماهه، مهاجران جوان زیر ۱۸ سال اوراق اقامتی خود را دریافت می کنند. زمان انتظار برای این اوراق پیش از این دستکم ۹ ماه بود.

اما مهاجرانی که بین ۱۸ تا ۲۳ سال سن دارند علاوه بر این باید ثابت کنند که ماهیانه ۴۷۰ یورو درآمد دارند. این میزان پول که احتمالا از طریق برنامه حمایتی تامین اجتماعی به آنها تعلق می گیرد برای برخورداری از کارت اقامت و اجازه کار الزامی است. پیش تر درآمد ماهانه بالاتری برای تکمیل پرونده لازم بود و برای اعطای اجازه کار به آنها ضمانتی وجود نداشت.

دولت سوسیالیست اسپانیا هدف از این تصمیم خود را کمک به ادغام مهاجران در جامعه، بویژه آن دسته از آنها اعلام کرده که ممکن است زمانی از سوی مقامات به حال خود رها شده باشند. 

سازمان های غیر دولتی فعال در زمینه حقوق مهاجرین سهم بسزایی در تغییر مقررات مهاجرتی اسپانیا داشته اند و برای بهبود کیفیت زندگی پناهجویان فشار زیادی را بر مسئولین این کشور وارد کرده اند.

این در حالیست که اسپانیا طی سال های گذشته شاهد ورود مهاجران زیادی خاصه از آفریقا و از طریق دریا بوده است. طبق آمارهای رسمی سازمان ملل متحد بیش از۳۰ هزار پناهجو تنها طی سال جاری میلادی وارد خاک اسپانیا شده اند که در مقایسه با سال گذشته یک رشد ۳۷ درصدی را نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا به جوانان برای زندگی مستقل از والدین کمک مالی می‌کند

مسافران حین فرود اضطراری هواپیما در اسپانیا فرار کردند

دو هزار پناهجوی سرگردان اما امیدوار در جنوب مکزیک دست به راهپیمایی زدند