Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کووید۱۹؛ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله از ماه آینده در آمریکا واکسینه می‌شوند

واکسیناسیون کودکان علیه بیماری کووید۱۹ در آمریکا
واکسیناسیون کودکان علیه بیماری کووید۱۹ در آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورنیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت‌های فایزر و بیون‌تک اواخبر ماه سپتامبر از پاسخ ایمنی قوی واکسن تولیدی خود علیه کرونا در میان کودکان بالای پنج سال خبر داده بودند.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد کارزار واکسینانسیون همگانی علیه بیماری کووید۱۹ در این کشور را به رده سنی زیر یازده سال گسترش دهد.

بر این اساس کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که کلیه کودکان ۵ تا ۱۱ سال از ماه آینده میلادی می‌توانند واکسن ضد کووید دریافت کنند.

واکسیناسیون ۲۸ میلیون کودک پنج تا یازده سال آمریکایی در حالی قرار است با محصول دارویی تولیدی شرکت فایزر انجام شود که مقامات بهداشتی ایالات متحده به تازگی پس از بررسی‌های انجام شده مجوز لازم برای استفاده از آن را نزد کودکان خردسال صادر کرده‌اند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: تلاش‌های ما برای برنامه‌ریزی لازم در این زمینه در حال انجام است و نخستین دوزهای واکسن به کودکان چند روز پس از توصیه نهایی مراکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در ایالات متحده تزریق خواهد شد.

یک کمیته تخصصی قرار است به نمایندگی از مراکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در ایالات متحده در روزهای دوم و سوم نوامبر نظر خود را در این خصوص اعلام کند و توصیه‌های لازم را برای انجام واکسیناسیون نزد کودکان ۵ تا ۱۱ سال در اختیار سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دهد.

یک کمیته مشورتی از جانب آژانس دارویی ایالات متحده نیز مامور شده است که روز ۲۶ ماه جاری داده‌‌های ارائه شده از سوی شرکت فایزر را مورد بررسی قرار دهد.

در صورت مثبت بودن نظر و توصیه‌های این کمیته که شواهد نیز اینطور نشان می‌دهد، سازمان غذا و داروی آمریکا رسما با نشان دادن چراغ سبز، راه را برای مراکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های در ایالات متحده جهت واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ سال هموار خواهد کرد.

شرکت‌های فایزر و بیون‌تک اواخبر ماه سپتامبر از پاسخ ایمنی قوی واکسن تولیدی خود علیه کرونا در میان کودکان بالای پنج سال خبر داده بودند.

دو شرکت آمریکایی و آلمانی پیش‌تر استفاده از واکسن‌های فایزر/بیون و مدرنا را که بر اساس فناوری آر.ان. ای پیام‌رسان ساخته شده برای استفاده از سنین ۱۲ به بالا مجاز اعلام کرده بودند.

کاخ سفید اعلام کرده است که پس از دریافت این توصیه‌ها کلیه مطب‌ها‌ و بیمارستان‌های مخصوص اطفال و همچنین مدارس و مهدکودک‌ها با میزان مناسبی از دوزهای واکسن تجهیز خواهند شد.

واکسن‌های مخصوص کودکان به شیوه‌ای متقاوت بسته‌بندی خواهد شد به گونه‌ای که در هر بسته ۱۰ویال و هریک حاوی ۱۰ دوز دارو خواهد بود تا استفاده از آن در مراکز کوچک‌ترِ واکسیناسیون آسان شود.

دولت نیز برای فراهم‌کردن دیگر تجهیزات لازم از جمله سوزن‌های کوچک و باریک‌تر برای تزریق واکسن به کودکان اعلام آمادگی کرده است.

کاخ سفید همچنین اطمینان داده که ایالت متحده دوزهای کافی واکسن برای ایمن‌سازی کودکان در این گروه سنی را فراهم کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: افراد ۶۰ سال به بالایی که واکسن چینی کرونا دریافت کرده‌اند، دُز سوم را هم بزنند

تزریق واکسن مدرنا به گروه‌های سنی جوان در سوئد، دانمارک و فنلاند متوقف شد

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد