Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلمان

آنالنا بربوک، رهبر سبزها، اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دمکرات و کریستیان لیندنر، رهبر حزب اف دی پی
آنالنا بربوک، رهبر سبزها، اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دمکرات و کریستیان لیندنر، رهبر حزب اف دی پی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولاف شولتس که به احتمال زیاد صدر اعظم آینده آلمان خواهد بود ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که بر پایه این توافق، امکان تشکیل دولت فراهم شده است.

آگهی

حزب سوسیال دموکرات آلمان که در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شد روز جمعه، پانزدهم اکتبر اعلام کرد که با سبزها و لیبرال‌های دموکرات آزاد (اف دی پی) بر سر تشکیل دولت جدید توافق کرده اند.

اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان که به احتمال زیاد صدراعظم آینده این کشور خواهد شد ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که بر پایه این سند امکان تشکیل دولت فراهم شده است.

«ما موفق شدیم بر سر یک سند توافق کنیم. این یک نتیجه بسیار خوب است ، به وضوح نشان می دهد که می توان در آلمان یک دولت تشکیل داد.»
اولاف شولتس

اولاف شولتس طی نشست مطبوعاتی با رهبران دو حزب سبز و دموکرات آزاد گفت: «ما موفق شدیم بر سر یک سند توافق کنیم. این یک نتیجه بسیار خوب است، به وضوح نشان می دهد که می توان در آلمان یک دولت تشکیل داد.»

این سه جریان سیاسی از اوایل اکتبر مذاکرات خود را برای تشکیل یک ائتلاف بی سابقه، بدون حضور دمکرات مسیحی ها آغاز کرده اند.

طبق سند توافق شده روز جمعه این سه حزب با تعمیق مذاکرات خود و بررسی مورد به مورد نکات اشتراک و افتراق، جزئیات ائتلاف آتی را مشخص و زمینه رسمی شدن ائتلاف را فراهم می کنند.

تشکیل دولت جدید آلمان و تعیین صدراعظم جدید این کشور پس از رفتن آنگلا مرکل که نزدیک به شانزده سال قدرت را در دست داشته نه تنها از سوی مجامع داخلی آلمان بلکه از سوی نهادهای اروپایی و بین المللی هم رصد می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیستمین بوندستاگ رئیس جدید خود را در اولین روز شناخت

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟

پالس منفی پزشکیان به غرب با پیام به حسن ‌نصرالله؛ آمریکا:منتظریم ببینیم چه می‌کند ولی انتظاری نداریم