Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سه‌شنبه اعتصاب در فرانسه؛ اعتراض سراسری به سیاست‌های اقتصادی بار دیگر آغاز شد

فرانسه در سال‌های گذشته شاهد اعتراضات سراسری به سیاست‌های دولت ماکرون بوده است
فرانسه در سال‌های گذشته شاهد اعتراضات سراسری به سیاست‌های دولت ماکرون بوده است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سندیکاهای بزرگ فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور روز سه شنبه ۵ اکتبر را روز اعتصاب و تظاهرات سراسری اعلام کردند و از کارمندان و کارگران خواستند تا به این جنبش اعتراضی بپیوندند.

آگهی

بزرگ‌ترین اتحادیه‌های صنفی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور روز سه شنبه ۵ اکتبر را روز اعتصاب و تظاهرات سراسری اعلام کردند و از کارمندان و کارگران خواستند تا به این جنبش اعتراضی بپیوندند.

فراخوان سندیکاهای فرانسوی در حالی اعلام شده است که برپایی تجمعات از ۱۸ ماه پیش و پس از شروع گسترش بیماری کرونا محدود شده بود.

پایین ماندن دستمزدها با توجه به تورم موجود، بالا رفتن مستمر تعرفه حامل‌های انرژی و همچنین تصویب قانون جدید بازنشستگی دولت ماکرون که مخالفان بسیاری دارد، دلیل عمده اعتصاب و تظاهرات سراسری معترضان اعلام شده است.

اعتصاب و اعتراض سراسری فرانسوی‌ها در حالی انجام می‌شود که قرار است انتخابات ریاست جمهوری در این کشور در ماه آوریل سال بعد برگزار شود.

بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده، تعداد گردهمایی‌ها و تجمعات اعتراضی در سراسر فرانسه به ۲۰۰ مورد خواهد رسید.

برنامه‌ریزان این جنبش اعتراضی از کارمندان دولت و بخش‌های مختلف حمل و نقل عمومی در فرانسه خواسته‌اند که به اعتصابات و اعتراضات روز سه شنبه بپیوندند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس دستورالعمل دولت، ۲۵ درصد کادر آموزشی باید در مدرسه‌ها حضور داشته باشند. با وجود این در مدارسی که غذاخوری‌هایشان توسط کارمندان شهرداری‌ها اداره می‌شود، این احتمال وجود دارد که امکان خدمات وجود نداشته باشد. بنابراین والدین دانش‌آموزان این مدرسه‌ها باید فرزندانشان را برای ناهار به خانه ببرند.

به نظر می‌رسد که شبکه حمل و نقل فرانسه تحت تأثیر این اعتصاب سراسری قرار گیرد. با این حال برخی از مسئولان حمل و نقل شهری در پاریس وعده داده‌اند که تردد در این کلان شهر تقریباً عادی باشد و فقط تردد اتوبوس‌های درون شهری کمی مختل شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل شهری، جابجایی مسافران در بروکسل را مختل کرد

فرانسه؛ بیش از یکماه اعتصاب و حضور دوباره مخالفان دولت در خیابان

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد