طالبان روند صدور و توزیع گذرنامه در افغانستان را از سرگرفت

گذرنامه های شهروندان افغان
گذرنامه های شهروندان افغان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اداره گذرنامه امارت اسلامی افغانستان امروز سه شنبه ۵ اکتبر اعلام کرد که روند صدور و توزیع گذرنامه در این کشور از سرگرفته شده‌است.

آگهی

اداره گذرنامه امارت اسلامی افغانستان روز سه شنبه ۵ اکتبر اعلام کرد که روند صدور و توزیع گذرنامه در این کشور از سرگرفته شده‌ است. عالم گل حقانی، سرپرست اداره گذرنامه دولت طالبان همچنین گفت که گذرنامه‌های ۲۵ هزار نفر آماده توزیع است.

سعید خوستی، رییس بخش مطبوعات وزارت داخله دولت طالبان هم گفت که گذرنامه ها همچنان با عنوان «جمهوری اسلامی افغانستان» صادر و توزیع می‌شوند.

اگرچه فعالیت بیشتر دستگاه‌های حکومتی در افغانستان پس از تشکیل کابینه موقت طالبان شروع شده بود اما اداره گذرنامه این کشور با گذشت دو هفته از انتخاب مسئولش همچنان غیرفعال بود.

به گزارش منابع خبری از افغانستان، تصمیم صدور گذرنامه به دستور شورای وزیران طالبان بوده است. این شورا همچنین خواستار از سرگیری صدور شناسنامه برای شهروندان افغان شده‌ است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در هر حال گزارش های خبری از افغانستان حکایت از آن دارند که برخی از شهروندان این کشور منتظر صدور گذرنامه هایشان هستند تا با گرفتن آن به خارج از کشور سفر کنند.

برخی رسانه‌های افغانستان به نقل از اداره گذرنامه دولت طالبان از درخواست ۱۷۰ هزار شهروند این کشور برای دریافت گذرنامه در دو ماه گذشته خبر دادند که به صورت آنلاین انجام شده است.

این در حالی است که مسئولان اداره گذرنامه دولت طالبان گفته‌اند که به اندازه کافی گذرنامه در این اداره موجود است، به گونه‌ای که تا هشت ماه آینده ضرورتی برای چاپ گذرنامه های جدید وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت سفیر فرانسه از مرغ مینای دختر افغان که به فرانسوی سلام می‌کند

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد

غارت میراث فرهنگی افغانستان؛ گنجینه‌های باستانی در ۱۶۲ مکان با بولدوزر تخریب شد