سازمان امنیت و همکاری اروپا از موارد متعدد تخلف در جریان انتخابات گرجستان خبر داد

انتخابات شهرداری‌ها در گرجستان
انتخابات شهرداری‌ها در گرجستان Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا روز یکشنبه گفتند که انتخابات شهرداری‌ها در گرجستان با اتهاماتی «گسترده» مبنی بر ارعاب و تقلب همراه بوده است.

آگهی

ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا روز یکشنبه گفتند که انتخابات شهرداری‌ها در گرجستان با اتهاماتی «گسترده» مبنی بر تهدید و تقلب همراه بوده است.

ناظران در یک نشست خبری در تفلیس گفتند: «این رای‌گیری با ادعاهای گسترده و مکرر درباره تهدید، خرید رای و فشار بر نامزدها و رای‌دهندگان مخدوش شد.»

طبق گفته سازمان امنیت و همکاری اروپا، حزب «رویای گرجستان» که از سال ۲۰۱۲ بر این کشور حکومت می‌کند به «منابع اداری» متوسل شده است که «مزایای بیش از حد» را به این حزب اختصاص داده‌اند. ناظران همچنین «مواردی از ارعاب و خشونت علیه روزنامه‌نگاران» را بدون ذکر جزئیات اعلام کردند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از کمیسیون مرکزی انتخابات پس از شمارش آرای اکثر مراکز رای‌گیری، حزب «رویای گرجستان» ۴۶.۶ درصد از آرا را به خود اختصاص داد و پس از آن «جنبش ملی متحد» که میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهور سابق موسس آن است با ۳۰.۶۱ درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفت.

با این حال احزاب مخالف با یکدیگر ۵۳.۴ درصد از آرا را به دست آوردند و تعدادی از آن‌ها تقلب در انتخابات را محکوم کردند.

یک روز قبل از برگزاری انتخابات میخائیل ساکاشویلی، پس از ۸ سال به گرجستان بازگشت که در همان روز بازداشت شد. وی در حکمی که به طور غیابی صادر شده بود به شش سال زندان محکوم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساکاشویلی: خطر کردم و وارد گرجستان شدم، مقامات دولتی: واقعیت ندارد و صحنه‌سازی است

تفلیس، اوکراین را به طراحی و حمایت از یک کودتا در گرجستان متهم کرد

شرکت هواپیمایی گرجستان خدمات‌دهی به رئیس جمهور این کشور را به دلیل انتقاد از روسیه ممنوع کرد