Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تنش بین تهران و باکو؛ سفیر ایران: پلیس ۴ متعرض به سفارت جمهوری اسلامی را بازداشت کرد

سفارت ایران در آذربایجان
سفارت ایران در آذربایجان Copyright سایت سفارت
Copyright سایت سفارت
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عباس موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان از «تعرض» به حریم سفارت این کشور در باکو خبر داد و گفت که پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرده است.

آگهی

عباس موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان از «تعرض» به حریم سفارت این کشور در باکو خبر داد و گفت که پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرده است.

در روزهای اخیر تنش‌های کلامی بین تهران و باکو بر سر برگزاری رزمایش ایران در نزدیکی مرز آذربایجان و اظهارات یک نماینده مجلس آذربایجان به اوج خود رسیده است با این حال ایران امروز رزمایشی با نام «فاتحان خیبر» را برگزار کرد.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان امروز در گفت‌وگو با ایرنا گفت: «در پی تعرض و بی احترامی عده‌ای به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در نیمه شب گذشته و اعتراض شدید و پیگیری های رسمی، پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرد.»

سفیر ایران به جزییات حادثه اشاره نکرد اما گفت که این نهاد در حال پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و تنبیه خاطیان است.

از شب گذشته عکسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نزدیک در ورودی سفارت ایران در باکو را نشان می‌دهد که سه آفتابه به رنگ پرچم ایران در این مکان قرار گرفته است.

شبکه های اجتماعی
عکس منتشر شده در شبکه های اجتماعیشبکه های اجتماعی

چند روز پیش یک نماینده مجلس جمهوری آذربایجان گفته بود که «ایران را از نقشه جهانی حذف می‌کنیم و ایران را تجزیه می‌کنیم.» این سخنان واکنش‌های بسیاری را در داخل ایران برانگیخت.

از سوی دیگر الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان پیش از برپایی رزمایش امروز ایران به شدت نسبت به آنچه «تردد غیرمجاز» کامیون‌های ایرانی در قره‌باغ خواند به ایران انتقاد کرد و هرگونه رزمایش در نزدیک مرزهای خود را بی‌احترامی به تمامیت ارضی کشورش عنوان کرد.

با این حال رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران امروز در منطقه پلدشت- جلفا برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبور تانک‌های ایران از پشت مرزهای جمهوری آذربایجان؛ آیا رزمایش سپاه هشدار نظامی-سیاسی است؟

دومین روز رزمایش ایران در نزدیک مرز آذربایجان؛ تهران: تغییر مرزها را تحمل نمی‌کنیم

واکنش‌ها در مجلس به اظهارات مقامات آذربایجان دربارهٔ ایران