آتش‌سوزی در بیمارستانی در رومانی جان ۷ بیمار مبتلا به کرونا را گرفت

آتش سوزی در بیمارستانی در رومانی
آتش سوزی در بیمارستانی در رومانی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق تصاویری که از تلویزیون‌های محلی به‌طور مستقیم پخش شد، زنی می‌گوید: «تاریخ در حال تکرار است، هیچ کاری برای بهبود شرایط بیمارستان‌ها انجام نشده است.»

آگهی

آتش‌سوزی بیمارستانی در شهر بندری کنستانتسا در رومانی دست‌کم باعث مرگ هفت بیمار مبتلا به کووید-۱۹ شد و نگرانی‌هایی را درباره وضعیت زیرساخت‌های مراقبت‌های بهداشتی ایجاد کرد.

پیش از این آمار ۹ کشته منتشر شده بود اما وزیر کشور رومانی گفت: «رقم صحیح هفت کشته است: پنج بیمار در بیمارستان کشته شدند و دو نفر دیگر هنگام انتقال به مراکز درمانی دیگر جان باختند.»

این سومین آتش‌سوزی مرگبار بیمارستان در رومانی در کمتر از یکسال است.

رئیس بازرسی اورژانس رومانی گفت: «همه قربانیان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری بودند.»

وزارت بهداشت رومانی نیز اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ بیمار دیگر از بیمارستان تخلیه شدند. این نهاد همچنین گفت که علت آتش‌سوزی مشخص نشده و تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

بستگان قربانیان که مقابل بیمارستان جمع شده بودند، مقامات را به «بی‌کفایتی» متهم کردند.

طبق تصاویری که از تلویزیون‌های محلی به‌طور مستقیم پخش شد، زنی می‌گوید: «تاریخ در حال تکرار است، هیچ کاری برای بهبود شرایط بیمارستان‌ها انجام نشده است.»

این آتش‌سوزی در حال رخ داد که این کشور با کمبود تخت‌ در بخش مراقبت‌های ویژه همزمان با موج چهارم همه‌گیری کرونا روبرو است.

بیش از ۱۳۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ روز پنجشنبه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و ۱۲ هزار مورد ابتلایی جدید در ۲۴ ساعت شناسایی شد که رکورد بالایی از زمان آغاز بحران کرونا در این کشور است. تنها یک سوم از ۱۹ میلیون رومانیایی دو دُز واکسن کرونا را تا به امروز دریافت کرده‌اند.

این کشور باید با زیرساخت‌های فرسوده بیمارستان‌ها مقابله کند و بودجه اختصاص یافته به بخش بهداشت در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پایین‌ترین حد قرار دارد.

پنج بیمار در ماه ژانویه گذشته در آتش‌سوزی در یکی از بیمارستان‌های بخارست جان خود را از دست دادند. قبل از آن نیز یک آتش‌سوزی دیگر در بیمارستانی در شمال شرقی این کشور رخ داد که جان ۱۵ نفر را گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی در یک مرکز تحقیقاتی سپاه پاسداران دو کشته بر جای گذاشت؛ حادثه یا خرابکاری؟

آتش‌سوزی در بیمارستان مبتلایان به کرونا در مقدونیه شمالی جان ۱۴ نفر را گرفت

دولت رومانی به حکم دیوان حقوق بشر اروپا در زمینه حقوق همجنسگراها تمکین نخواهد کرد