Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آتش‌سوزی در بیمارستان ناصریه عراق؛ شمار کشته‌ها به ۹۲ افزایش یافت

آتش‌سوزی در یکی از بیمارستان‌های ناصریه
آتش‌سوزی در یکی از بیمارستان‌های ناصریه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک منبع پزشکی در ناصریه گفت که آمار قربانیان این حادثه همچنان ممکن است افزایش پیدا کند زیرا شماری از بیماران همچنان مفقود شده محسوب می‌شوند.

آگهی

شمار کشته‌ها در جریان آتش سوزی در بخش بستری بیماران مبتلا به کرونا در یکی از بیمارستان های شهر ناصریه در جنوب عراق به ۹۲ تن افزایش یافت. 

یک منبع پزشکی در ناصریه گفته است که آمار قربانیان این حادثه همچنان ممکن است افزایش پیدا کند زیرا شماری از بیماران همچنان مفقود شده محسوب می شوند.  

به گفته یک منبع بیمارستانی در استان ذی قار حریق در بخش ۷۰ تختخوابی بیماران مبتلا به کرونا به دنبال انفجار یک کپسول اکسیژن آغاز شد. حریق دوشنبه شب در این بیمارستان به مدت چند ساعت ادامه داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ماموران آتش نشانی ناصریه به همراه امدادگران و گروهی از ساکنان شهر تلاش کردند تا بیماران بستری در بیمارستان را از میان شعله های آتش نجات دهند.

مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق در واکنش به این حادثه مدیر بیمارستان و مسئول اداره بهداشت استان ذی قار را از سمت خود تعلیق کرد. وی همچنین در سراسر عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نیز آتش سوزی در بیمارستان ناصریه را نتیجه «فساد فراگیر» و «سوءمدیریت» دانست.

پلیس عراق در راستای تحقیق در مورد علت این آتش سوزی از مدیر بیمارستان و مسئول اداره بهداشت استان ذی قار بازجویی کرده است. با این حال صدها نفر از معترضان خشمگین دوشنبه شب در برابر بیمارستان ناصریه علیه «بی کفایتی» مقامات عراق تظاهرات کردند. شرکت کنندگان در این تظاهرات شعار می دادند: «سیاستمدارها ما را آتش می زنند!»

آتش سوزی در بخش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ناصریه تنها سه ماه پس از حادثه ای مشابه در بیمارستان ابن الخطیب در بغداد روی داد. در جریان آن حادثه بیش از ۸۰ نفر جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج کرونا در ایران؛ ظرفیت بیمارستان‌های بندرعباس و «آی سی یو» در تهران پر شد

بغداد در شوک آتش‌سوزی در بیمارستان ابن‌الخطیب؛ شمار قربانیان به ۸۲ نفر رسید

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد