مرگ کارگران در آتش‌سوزی کارخانه‌ای با در قفل شده؛ پلیس بنگلادش مالک را بازداشت کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آتش‌سوزی در کارخانه‌ای در بنگلادش
آتش‌سوزی در کارخانه‌ای در بنگلادش   -   کپی رایت  AP Photo

یک مقام ارشد پلیس بنگلادش گفت که روز شنبه هشت نفر را به اتهام قتل در ارتباط با آتش‌سوزی در یک کارخانه که منجر به کشته شدن دست‌کم ۵۲ نفر شد دستگیر کرده‌اند. بسیاری از قربانیان در داخل کارخانه به خاطر وجود یک خروجی غیرقانونی قفل شده از داخل، گیر افتاده بودند.

این آتش‌سوزی پنجشنبه شب در کارخانه پنج طبقه مواد غذایی «هاشم فودز» در روپگانج در حومه داکا پایتخت بنگلادش رخ داد. پس از اطفای حریق، پلیس بعد از ظهر جمعه انبوهی از اجساد را کشف کرد.

یک مقام پلیس در منطقه نارایانگانج به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این افراد به اتهام قتل دستگیر شده و هم اکنون در بازداشت به‌سر می‌برند.

اسد زمان خان، وزیر کشور بنگلادش گفت که مدیرعامل گروه سجیب که مالک کارخانه است، بازداشت شده است. این مقام جزییات بیشتری ارائه نکرد اما گفت که افراد مسئول مجازات می‌شوند.

خان روز شنبه در زمان بازدید خبرنگاران از محل کارخانه گفت: «این یک قتل است.»

دادگاهی در داکا عصر روز شنبه به هشت مظنون اعلام کرد که برای بازجویی چهار روز در بازداشت پلیس باقی خواهند ماند.

یک مقام آتش‌نشانی گفت که خروجی اصلی کارخانه‌ای که روز پنجشنبه آتش گرفت از داخل قفل شده بود و بسیاری از کشته‌شدگان به دام افتادند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی بنگلادش سایر کارگران از طبقات فوقانی کارخانه به بیرون پریدند و دست‌کم ۲۶ نفر از آن‌ها مجروح شدند.

این شرکت تولید کننده آب میوه است و محصولات خود را به تعدادی از کشورها از جمله استرالیا، ایالات متحده، مالزی، سنگاپور، هند، بوتان، نپال و کشورهایی در خاورمیانه و آفریقا صادر می‌کند.