رومانی؛ پنج بیمار مبتلا به کووید۱۹ در آتش‌سوزی بیمارستانی جان باختند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورنیوز فارسی
آتش‌سوزی در رومانی
آتش‌سوزی در رومانی   -   کپی رایت  AP Photo

آتش‌سوزی در یکی از بیمارستان‌های اصلی شهر بخارست که مرکزی برای پذیرش و مداوای بیماران مبتلا به کووید۱۹ به شمار می‌رود جان پنج نفر را گرفت.

این آتش‌سوزی به گفته یک مسئول ناظر بر وضعیت‌های اضطراری در رومانی روز جمعه روی داده و در جریان آن به هیچ بیمار دیگری آسیب وارد نشده است.

مدیر کل دفتر نظارت و رسیدگی به وضعیت‌های اضطراری در وزارت کشور رومانی با اعلام این مطلب یادآور شد که آتش‌سوزی در بخش مراقبت‌های ویژه صورت نگرفته است.

این آتش‌سوزی که هنوز علت اصلی آن مشخص نشده در حالی روی می‌دهد که سه ماه پیش حادثه مشابهی در بخش مراقبت‌های ویژه یک بیمارستان دیگر در شمال شرق رومانی به وضوع پیوست و جان ۱۵ بیمار را گرفت.

مقامات بهداشتی در دولت رومانی پس از این حادثه اعلام کردند که از این پس در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها که عمدتا زیرساخت‌های فرسوده‌ای دارند نظارت و کنترل بیشتری اعمال می‌کنند.

یک سخنگوی دفتر نظارت و رسیدگی به وضعیت‌های اضطراری در وزارت کشور رومانی به خبرگزاری فرانسه گفت که پس از آتش‌سوزی بامداد روز جمعه حدود ۱۲۰ بیماری که در بخش حادثه دیده بستری بودند به سرعت از ساختمان تخلیه شدند.

اغلب افراد تخلیه شده به دیگر بیمارستان‌های پایتخت رومانی منتقل شده‌اند؛ این درحالیست که بسیاری از مراکز درمانی در این کشور به دلیل افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ برای پذیرش و بستری کردن بیماران جدید به دردسر افتاده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید