اتحادیه اروپا قوانین ویزا را برای مقامات بلاروس سخت‌تر می‌کند

اخذ ویزا برای برخی از مقامات بلاروسی سخت تر می‌شود
اخذ ویزا برای برخی از مقامات بلاروسی سخت تر می‌شود Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: «ما یک رژیم تهاجمی داریم. لوکاشنکو در واقع مهاجران را به سمت مرزهای اروپا سوق می‌دهد تا اتحادیه اروپا را بی‌ثبات کند. این یک عمل تجاوزکارانه است.»

آگهی

کمیسر داخلی اروپا روز چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا قوانین ویزا را برای مقامات دولتی تشدید می‌کند.

اتحادیه اروپا الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس را متهم می‌کند که در افزایش ورود مهاجران از مرز بلاروس به کشورهای لهستان، لیتوانی و لتونی دست دارد.

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: «ما یک رژیم تهاجمی داریم. لوکاشنکو در واقع مهاجران را به سمت مرزهای اروپا سوق می‌دهد تا اتحادیه اروپا را بی‌ثبات کند. این یک عمل تجاوزکارانه است.»

یوهانسون این سخنان را به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای به روز رسانی سیستم جدید مهاجرت اتحادیه اروپا بیان کرد.

وی با تاکید بر اینکه داده‌های آژانس اتحادیه اروپا برای همکاری در اجرای قانون (یوروپل) نشان می‌دهد ۹۰ درصد از افرادی که به‌طور نامنظم وارد این اتحادیه شده‌اند از طریق قاچاقچیان نتوانستند مهاجرت کنند. وی به کشورهای اتحادیه اروپا پیشنهاد داد که مبارزه خود را با چنین قاچاقچیانی افزایش دهند.

وی درباره بلاروس نیز گفت که تشدید مراحل دریافت ویزا برای مقامات دولتی لازم است. وی با این حال تاکید کرد که این موضوع شامل شهروندان عادی بلاروس نمی‌شود.

کمیسیون اروپا امروز پیشنهاد تعلیق برخی از مواد موافقت‌نامه تسهیل روادید اتحادیه اروپا با جمهوری بلاروس را داد. پس از تصویب شورای اتحادیه اروپا برخی از مفاد خاص این موافقت‌نامه تعلیق می‌شود. طبق نوشته سایت کمیسیون اروپا این تصمیم تنها اعضای هیات‌های رسمی بلاروس، اعضای دولت، پارلمان ملی و منطقه‌ای بلاروس، دادگاه قانون اساسی و دادگاه عالی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا گفت: «آنچه ما اکنون می‌بینیم یک لوکاشنکو مستاصل است. این رژیمی است که مردم خود را از برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه منع کرده است. این رژیمی است که مخالفان سیاسی را در زندان می‌اندازد.

وی افزود: «این رژیمی است که در حال حاضر از افراد بی‌گناه در اقدام تجاوزکارانه استفاده می‌کنند. این رژیمی نیست که ما باید با آن همکاری کنیم.»

لوکاشنکو غرب را مقصر فاجعه امروز در مرز بلاروس و لهستان معرفی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا برای «سیم خاردار و دیوار» ضد مهاجرتی در مرزها هزینه نمی‌کند

بلاروس سفیر خود در فرانسه را برای مشورت فراخواند

برگزاری انتخابات پارلمانی به سبک بلاروس؛‌ لوکاشنکو همزمان برای هفتمین دوره ریاست جمهوری‌ خیز برداشت