لهستان حصارهای سیم خاردار را علیه مهاجران در مرز خود با بلاروس بالا برد

مهاجران گرفتار در مرز لهستان و بلاروس
مهاجران گرفتار در مرز لهستان و بلاروس Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سربازان لهستانی ساخت حصار سیم‌خاردار در امتداد مرز بین لهستان و بلاروس را برای جلوگیری از ورود مهاجران به کشورهای اتحادیه اروپا آغاز کرده‌اند. این حصارها با ارتفاع دو و نیم متر و به طول ۱۸۰ کیلومتر اجرا می‌شود.

آگهی

سربازان لهستانی ساخت حصار سیم‌خاردار در امتداد مرز بین لهستان و بلاروس را برای جلوگیری از ورود مهاجران به کشورهای اتحادیه اروپا آغاز کرده‌اند. این حصارها با ارتفاع دو و نیم متر و به طول ۱۸۰ کیلومتر اجرا می‌شود.

ده‌ها سرباز در حال کار روی حصار در نزدیکی شهر مرزی کرینکی دیده شده‌اند جایی که ساکنان در مورد حصار مرزی اختلاف نظر داشته‌اند.

ماگدا، ۳۱ ساله می‌گوید: «من فکر می‌کنم در این شرایط کشیدن حصار ضروری است.»

او اضافه می‌کند: «ما هر روز می‌بینیم مرزبانان چطور کار می‌کنند، چقدر تلاش می‌کنند تا اوضاع تحت کنترل قرار گیرد.»

اما مارک اپلر، بازنشسته ۶۶ ساله می‌گوید: «برای افراد این مانع مشکلی ایجاد نمی‌کند زیرا حصاری که آن‌ها نصب کرده‌اند پس از چند بارندگی فرو می‌ریزد.»

هزاران مهاجر اغلب از خاورمیانه در ماه‌های اخیر از بلاروس به کشورهای شرقی اتحادیه اروپا از جمله لتونی، لیتوانی و لهستان عبور کرده یا سعی کرده‌اند از آن عبور کنند.

اتحادیه اروپا مظنون است که جریان مهاجران از سوی حکومت بلاروس به تلافی تحریم‌های اتحادیه اروپا هدایت می‌شود.

لهستان و کشورهای عضو حوزه بالتیک آن را «حمله» به کل اتحادیه اروپا توصیف کرده‌اند و وعده داده‌اند که برای جلوگیری از ورود مهاجران، مرزها را مستحکم‌تر می‌کنند.

لهستان در روزهای اخیر دو هزار سرباز گروه نظامی خود را در امتداد مرز شرقی برای کمک به نیروهای مرزبانی مستقر کرده است که این نیروها در حال حاضر دو برابر شده‌اند.

گروهی از مهاجران که به گفته یک موسسه خیریه که به آن‌ها کمک می‌کند، همگی از افغانستان هستند نزدیک به سه هفته است که در مرز محبوس شده‌اند.

این در حالی است که دو روز پیش دادگاه حقوق بشر اروپا از لهستان و لتونی خواست به مهاجران گرفتار در مرزهای خود با بلاروس کمک کنند.

بر این اساس دادگاه حقوق بشر اروپا در حکم جدید خود از دو کشور لهستان و لتونی خواست تا «برای همه متقاضیان غذا، آب، لباس، مراقبت‌های پزشکی کافی و در صورت امکان سرپناه موقت فراهم کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوردن قارچ سمی جنگل‌های لهستان جان دومین کودک افغان را گرفت؛ دادستانی لهستان تحقیق می‌کند

ارائه طرح احیای حاکمیت قانون در لهستان؛ آیا ورشو به حقوق از دست رفته در اتحادیه اروپا دست می‌یابد؟

اعتراضات به اتحادیه اروپا؛ کشاورزان در لهستان‌ تابوت گرداندند و در مادرید خیابانها را مسدود کردند