نرخ اشتغال در حوزه ورزش در اتحادیه اروپا چقدر است؟

نرخ بیکاری در ورزش در حوزه اتحادیه اروپا
نرخ بیکاری در ورزش در حوزه اتحادیه اروپا Copyright Pixabay/Canva
Copyright Pixabay/Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه‌ترین گزارش یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا، نشان می‌دهد نرخ اشتغال در حوزه ورزش در کشورهای عضو این اتحادیه افزایش داشته است.

آگهی

تازه‌ترین گزارش یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا، نشان می‌دهد نرخ اشتغال در حوزه ورزش در کشورهای عضو این اتحادیه افزایش داشته است.

مطابق آمارهای این نهاد در سال ۲۰۲۰ تعداد ۱.۳ میلیون نفر در کلیه زمینه‌های ورزشی در اتحادیه اروپا شاغل بوده‌اند که درصدی معادل ۰.۷ از کل جمعیت شاغل در کشورهای عضو اتحادیه را تشکیل می‌دهد.

بنابر اعلام یورواستات، به لحاظ جنسیتی ۵۷ درصد افراد فعال در حوزه ورزش کشورهای عضو مرد و ۴۳ درصد زن بوده‌اند.

در اتحادیه اروپا همچنین کشورهایی که بیشترین شاغل را در بخش ورزش داشته‌اند به ترتیب سوئد با ۱.۶ درصد، فنلاند با ۱.۴ درصد و اسپانیا و هلند هر کدام با ۱ درصد بودند.

بنابر ارقام اعلام شده، میزان اشتغال در حوزه ورزش در اتحادیه اروپا در پنج سال گذشته یعنی بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ هر سال به طور متوسط ۱.۶ درصد رشد نشان می‌دهد. این در حالی است که این میزان برای رشد نرخ اشتغال کل حدود ۰.۸ درصد بوده است.

این بدین معنی است که به نسبت سال ۲۰۱۵، در کل ۱۰۰ هزار نفر بیشتر در این حوزه فعال شده‌اند که بیش از نیمی از آن‌ها در ایتالیا، اسپانیا، یونان و آلمان بوده‌اند.

در مجموع تعداد افراد شاغل در ورزش در ۲۱ کشور از ۲۷ کشور اتحادیه اروپا افزایش نشان می‌دهد، هرچند نرخ اشتغال کل در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ چهار درصد کاهش داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک مطالعه: تنها۱۰ دقیقه ورزش روزانه می‌تواند جان افراد بالای ۴۰ سال را نجات دهد

اقتصاد اتحادیه اروپا ۶.۴ درصد آب رفت؛ ۷ کشور منطقه یورو رشد فصلی خود را ادامه دادند

تصویب کلیات لایحه «عوامل خارجی» در پارلمان گرجستان؛ اتحادیه اروپا هشدار داد