Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

گوریل‌های باغ‌وحش آتلانتا در آمریکا به کرونا مبتلا شدند

ابتلای گوریل‌های باغ‌وحش آتلانتا به ویروس کرونا (عکس از آرشیو)
ابتلای گوریل‌های باغ‌وحش آتلانتا به ویروس کرونا (عکس از آرشیو) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر باغ‌وحش آتلانتا به شهروندان این شهر در ایالت جورجیا اطمینان خاطر داد که مسئولان باغ‌وحش «از نزدیک» حال گوریل‌های مبتلا را زیرنظر دارند. وی افزود که بهترین رسیدگی‌های پزشکی به گوریل‌های بیمار خواهد شد.

آگهی

باغ‌وحش شهر آتلانتا در آمریکا اعلام کرد که شماری از گوریل‌هایی که در این محل نگهداری می‌شوند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بنا به اعلام مسئولان باغ‌وخش آتلانتا از این گوریل‌ها پس از مشاهده علائم ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» تست کرونا گرفته شد. نتیجه تست اولیه این حیوانات مثبت بوده و از آنها تست دوم نیز گرفته شده است.

در بیانیه باغ‌وحش آتلانتا آمده است که هر ۲۰ گوریل این باغ‌وحش مورد آزمایش ابتلا به کرونا قرار گرفتند. مقامات باغ‌وحش می‌گویند که تعدادی از گوریل‌های مبتلا که احتمال داشت به نوع حاد بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شوند با تزریق پادتن تحت درمان قرار گرفتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سام ریورا، مدیر باغ‌وحش آتلانتا به شهروندان این شهر در ایالت جورجیا اطمینان خاطر داد که مسئولان باغ‌وحش «از نزدیک» حال گوریل‌های مبتلا را زیرنظر دارند. وی افزود که بهترین رسیدگی‌های پزشکی به گوریل‌های بیمار خواهد شد.

مقامات باغ‌وحش آتلانتا بر این باور هستند که ویروس کرونا از طرف یکی مسئولان باغ‌وحش که به کرونا مبتلا شده بود اما علائم ابتلا به این ویروس را نداشت به این گوریل‌ها منتقل شده است. این در حالی است که آن دسته از مسئولان باغ‌وحش که با حیوانات در تماس هستند واکسینه شده بودند. آنها همچنین هنگام تماس با حیوانات از ماسک و دیگر تجهیزات محافظتی استفاده می‌کردند.

یکی از رسانه‌های محلی در آتلانتا گزارش داد که تست کرونای ۱۳ گوریل باغ‌وحش این شهر مثبت بوده است. بنا به همین گزارش پیرترین گوریل نر جهان که ۶۰ سال دارد و در باغ‌وحش آتلانتا زندگی می‌کند نیز به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده است.

حدود ۹۸ درصد از «دی ان ای» گوریل‌ها و انسان‌ها یکسان است. بیماری «کووید ۱۹» تاکنون در میان شماری از حیوانات از جمله سگ‌ها و گربه‌های خانگی مشاهده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولد دومین بچه گوریل در یک ماه اخیر در باغ وحش لندن

گوریل کوهی معروف در آغوش سرپرست و دوستش در ۱۴ سالگی جان باخت

اگر به فکر محیط زیست نباشیم خرس‌های قطبی تا سال ۲۱۰۰ از زمین محو می‌شوند