Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سازمان ملل با افزایش رقم درخواست کمک به افغانستان درباره فاجعه انسانی هشدار داد

تعدادی از شهروندان افغانستان
تعدادی از شهروندان افغانستان Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان ملل روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور برای میلیون‌های افغانستان تقاضای ۱۹۳ میلیون دلار کمک بیشتر کرد و تقاضا برای حمایت از این کشور را تا پایان سال به رقم ۶۰۶ میلیون دلار رساند.

آگهی

سازمان ملل روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور تقاضای ۱۹۳ میلیون دلار کمک بیشتر برای میلیون‌ها افغان را مطرح کرد به طوری که درخواست کمک مالی به این کشور را تا پایان سال به رقم ۶۰۶ میلیون دلار رسیده است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد تاکید کرد که بازگشت طالبان به قدرت، نیازهای جدیدی را ایجاد کرده است.

پیش‌بینی می‌شود این موضوع روز دوشنبه در نشست وزیران کشورهای عضو در ژنو با موضوع کمک‌های بشردوستانه به افغانستان به میزبانی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل مورد بحث قرار گیرد.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه با اعلام برگزاری این نشست هشدار داد که افغانستان پس از ۲۰ سال جنگ، «با یک فاجعه انسانی قریب الوقوع روبرو است.»

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل ابرازی امیدواری کرد که کشورها در نشست پیش رو تعهدات خود را به طور سخاوتمندانه انجام دهند. این نهاد برآورد کرد که در صورت تامین ۶۰۶ میلیون دلار، امکان تهیه غذا برای ۱۱ میلیون نفر و همچنین مراقبت‌های بهداشتی برای ۳.۴ میلیون نفر فراهم شود.

این بودجه همچنین برای درمان سوتغذیه حاد بیش از یک میلیون کودک و زن و همچنین حمایت از کودکان و نجات‌یافته‌های خشونت‌های جنسیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حتی قبل از بازگشت طالبان به قدرت، افغانستان به ۴۰ درصد بودجه از منابع خارجی وابسته بود.

سازمان ملل همچنین در مورد یک فاجعه انسانی که ۱۸ میلیون نفر را تهدید می‌کند هشدار داد و گفت که ۱۸ میلیون نفر دیگر نیز ممکن است شامل این فاجعه بشوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین محموله کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا به افغانستان وارد کابل شد

بحران اقتصادی در افغانستان؛ مردم از شدت فقر به فروختن اثاث منزل روی آوردند

سازمان ملل نسبت به تشدید بحران گرسنگی در افغانستان هشدار داد