رئیس کمیسیون اروپا:‌ ۷۰ درصد از بزرگسالان اروپایی به‌طور کامل علیه کرونا واکسینه شده‌اند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوزفارسی
Von der Leyen
Von der Leyen   -   کپی رایت  Francisco Seco/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز سه شنبه گفت به‌طور میانگین، ۷۰ درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا اکنون کاملاً علیه کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند و به این ترتیب اروپا به مهم ترین هدف خود که در ماه ژانویه گذشته درباره آن بحث و گفتگو شده بود، رسید.

رئیس آلمانی کمیسیون اروپا در یک پیام اینترنتی که بر روی صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «امروز ما به مرحله مهمی در کارزار واکسیناسیون خود رسیدیم. هفتاد درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا اکنون کاملاً واکسینه شده‌اند و این بدان معناست که ۲۵۰ میلیون نفر نسبت به مرگ و میر ناشی از کرونا ایمن شده اند.»

رئیس کمیسیون اروپا در این پیام ویدئویی تاکید کرد که باید افراد بیشتری در اتحادیه اروپا واکسن کووید-۱۹ دریافت کنند. وی همچنین قول داد که اروپا برای واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ به بقیه جهانیان نیز کمک خواهد کرد.

پیشتر خانم فن درلاین در ماه ژوییه گفته بود که ۷۰ درصد از شهروندان بالغ، بالای ۱۸ سال، اتحادیه اروپا دست کم یک دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

با وجود واکسیناسیون سراسری، سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که نزدیک به ۲۴۰ هزار نفر دیگر تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی در اروپا قربانی کووید-۱۹ می شوند.

بر اساس داده های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپایی (ECDC) در فرانسه بیش از ۷۲.۵ درصد جمعیت بزرگسال، در آلمان ۷۰.۶ درصد، در اسپانیا ۷۶.۷ درصد و در ایرلند ۸۵.۵ درصد دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.