Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس کمیسیون اروپا:‌ ۷۰ درصد از بزرگسالان اروپایی به‌طور کامل علیه کرونا واکسینه شده‌اند

Von der Leyen
Von der Leyen Copyright Francisco Seco/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Francisco Seco/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا با انتشار ویدئویی در صفحه توییتر خود از شهروندان اروپایی خواست تا برای ریشه‌کن کردن کامل کووید-۱۹ واکسن بزنند. او همچنین سه شنبه اعلام کرد بیش از ۷۰ درصد جمعیت اتحادیه اروپا بطور کامل واکسینه شده اند.

آگهی

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز سه شنبه گفت به‌طور میانگین، ۷۰ درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا اکنون کاملاً علیه کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند و به این ترتیب اروپا به مهم ترین هدف خود که در ماه ژانویه گذشته درباره آن بحث و گفتگو شده بود، رسید.

رئیس آلمانی کمیسیون اروپا در یک پیام اینترنتی که بر روی صفحه توییتر خود منتشر کرد، گفت: «امروز ما به مرحله مهمی در کارزار واکسیناسیون خود رسیدیم. هفتاد درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا اکنون کاملاً واکسینه شده‌اند و این بدان معناست که ۲۵۰ میلیون نفر نسبت به مرگ و میر ناشی از کرونا ایمن شده اند.»

رئیس کمیسیون اروپا در این پیام ویدئویی تاکید کرد که باید افراد بیشتری در اتحادیه اروپا واکسن کووید-۱۹ دریافت کنند. وی همچنین قول داد که اروپا برای واکسیناسیون علیه کووید-۱۹ به بقیه جهانیان نیز کمک خواهد کرد.

پیشتر خانم فن درلاین در ماه ژوییه گفته بود که ۷۰ درصد از شهروندان بالغ، بالای ۱۸ سال، اتحادیه اروپا دست کم یک دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

با وجود واکسیناسیون سراسری، سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که نزدیک به ۲۴۰ هزار نفر دیگر تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی در اروپا قربانی کووید-۱۹ می شوند.

بر اساس داده های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپایی (ECDC) در فرانسه بیش از ۷۲.۵ درصد جمعیت بزرگسال، در آلمان ۷۰.۶ درصد، در اسپانیا ۷۶.۷ درصد و در ایرلند ۸۵.۵ درصد دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظر ولیعهد ابوظبی درباره مهار کرونا در امارات عربی متحده و عادی شدن زندگی

واکسیناسیون کرونا در اروپا؛ کدام کشورها پیشتاز و کدام کشورها از قافله عقبند؟

طرح اروپا برای استقرار ماموریت مرزی در رفح بعد از پایان جنگ و بعد از موافقت اسرائيل و مصر