Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیمی از کلّ جمعیت اتحادیه اروپا در برابر کووید-۱۹ واکسینه شدند

واکسیناسیون در اتحادیه اروپا
واکسیناسیون در اتحادیه اروپا Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزانه ۰/۶ درصد از جمعیت اتحادیه اروپا دربرابر کووید-۱۹ واکسینه می‌شوند، حال آن‌که این رقم در ایالات متحده سه برابر کمتر، یعنی ۰/۲ درصد است.

آگهی

شمار واکسینه‌شدگان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه از مرز بیش از ۲۲۰ میلیون تن گذشت و به این ترتیب بیش از نیمی از کلّ جمعیت این کشورها واکسینه شدند.

دانا اسپنانت، سخنگوی کمیسیون اروپا ضمن اعلام این خبر گفت:‌ «مطابق آمار مرکز کنترل بیماری‌ اتحادیه اروپا تا کنون ۵۴/۷ درصد از کل جمعیت به‌طور کامل (با تزریق دو دوز) واکسینه شده‌اند.» 

وی افزود: «۶۸/۴ درصد از بزرگسالان در اتحادیه اروپا نیز تا کنون دست‌کم یک دوز واکسن زده‌اند.»

این مقام اروپایی همچنین تصریح کرد که اتحادیه اروپا یکی از مناطقی است که بیشترین میزان جمعیت خود را واکسینه کرده،‌ اما درعین‌حال مهم است که واکسیناسیون به‌طور متوازن در تمام مناطق انجام شود تا خطر شیوع دوباره یا جهش ویروس در مناطق محدود به حداقل برسد.

پرجمعیت‌ترین کشورهای این اتحادیه یعنی فرانسه (۵۳ درصد)، اسپانیا (۵۸ درصد)، ایتالیا (۵۴ درصد) و آلمان (۵۲ درصد) همه بیش از نیمی از جمعیت خود را واکسینه کرده‌اند.

مالت (۷۴ درصد) و بلژیک (۵۹ درصد) بیشترین و رومانی (۲۵ درصد) و بلغارستان (۱۴ درصد) کمترین میزان واکسیناسیون را داشته‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تاکنون ۴۴۰ میلیون دوز واکسن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا توزیع شده که میانگین موجودی واکسن را برای هر ۱۰۰ نفر به ۹۸/۲ دوز می‌رساند، درحالی که در ایالات متحده برای هر ۱۰۰ نفر ۱۰۲/۴ دوز واکسن موجود است.

در اتحادیه اروپا روزانه به طور میانگین ۰/۶ درصد از جمعیت واکسن می‌زنند، حال آن‌که این رقم در ایالات متحده سه برابر کمتر، یعنی ۰/۲ درصد از کل جمعیت است.

مراجع پزشکی اروپا چهار واکسن «فایزر»، «مُدرنا»، «آسترازنکا» و «جانسون‌ اند جانسون» را تأیید کرده‌اند، هرچند کشورهای مجارستان و اسلوواکی از واکسن‌های تولید چین و روسیه هم برای ایمن‌سازی شهروندان‌شان علیه کووید-۱۹ بهره می‌برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقایسه روند واکسیناسیون در ایران؛ پاکستان و تایلند هم سبقت گرفتند

اعلام وضعیت قرمز و تعطیلی تهران و البرز؛ موعد احتمالی واکسیناسیون افراد زیر ۶۰ سال اعلام شد

جریان راست افراطی چگونه رگ خواب جوانان اروپایی را بدست آورد؟