Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شکایت ۱۳۰ هزار دلاری کودک روی عکس جلد موفق‌ترین آلبوم نیروانا؛ ادعا: نقض قوانین پورنوگرافی

جلد آلبوم نیروانا
جلد آلبوم نیروانا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسپنسر آلدن، کودکی که ۳۰ سال پیش بروی جلد یکی از مهم‌ترین سی دی‌های موسیقی ۳ دهه اخیر رفت امروز به اتهام نقض قوانین پورنوگرافی کودکان از اعضای باقی مانده گروه نیروانا شکایت کرده است.

آگهی

طرفداران موسیقی پانک و هواداران راک با آلبوم «nevermind» و عکس روی جلد سی دی گروه نیروانا خاطره‌ها دارند.

آلبومی که ۳۰ سال پیش با صدای کرت کوبین فقید منتشر و به یکی از مهم ترین رویدادهای هنری دوران خود تبدیل شد. کرت کوبین که تنها در زمان انتشار آلبوم ۲۴ سال داشت، موفق شده بود در همان زمان در باشگاه نوابغ دنیای موسیقی معاصر جایگاه مهمی برای خود دست و پاکند. حالا امروز موضوع جدیدی نام این آلبوم را دوباره به سر زبان ها انداخته است.

شکایت کودکی که بیش از ۳۰ سال دارد و مدعی است از چهره و بدن او در آن زمان سوء استفاده شده است. عکس روی جلد این آلبوم که بعدها به نماد هواداران موسیقی پانک و راک بدل شد کودک خردسال برهنه‌ای را نمایش می‌دهد که در پی دلار است و در آب استخرشناور.

اسپنسر الدن، کودک روی جلد آلبوم که امروز مرد جوانی شده است احساس می‌کند تمام زندگی‌اش با این جلد آلبوم و موفقیت آن دچار بحران شده است.

به همین دلیل آقای الدن از اعضای باقی مانده گروه نیروانا و شرکت‌های تهیه کننده آلبوم به اتهام «انتشار تصاویر پورنوگرافی‌ کودکان» به دادگاهی در ایالات متحده شکایت کرده است.

وکیل آقای الدن معتقد است که گروه نیروانا «قوانین فدرال پورنوگرافی کودکان در ایالات متحده» را نقض کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین اتهامات باز می‌گردد به برهنگی کامل اسپنسر الدن در این عکس. او متوجه شده که ابتدا قرار بوده آلت تناسلی‌اش در این تصویر پوشانده شود اما هیچگاه این اتفاق حتی پس از بارها بازنشر آلبوم نیفتاده است.

آقای الدن و وکیل او از دادگاه درخواست ۱۳۰ هزار دلار غرامت کرده‌اند.

پیکر بی جان کرت کوبین در ۸ آوریل ۱۹۹۴ با مغز متلاشی شده و یک شات گان در کنار در محل سکونت او یافت شد. پلیس چند روز بعد علت مرگ او را خودکشی اعلام کرد. با این وجود بسیاری ادعا می‌کنند که این خواننده و آهنگساز بی‌همتای دهه ۹۰ میلادی در ۲۷ سالگی خودکشی نکرده بلکه کشته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندان برای مادران یوتیوبر؛ ولاگرهای آمریکایی با دو میلیون فالوور چگونه لو رفتند؟

تیلور سوئیفت رکورد الویس پریسلی در فهرست پرفروش‌ها را شکست

پرونده اذیت و آزار جنسی کودکان توسط مایکل جکسون بار دیگر به جریان می‌افتد