Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رانندگان قطارها در آلمان دومین اعتصاب دو روزه طی یک ماه اخیر را آغاز کردند

حمل و نقل ریلی در آلمان
حمل و نقل ریلی در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه کارگری «گی دی ال» از «دویچه بان»، شرکت ملی راه آهن آلمان خواسته است تا ضمن افزایش ۳.۲ درصدی دستمزد رانندگان قطارها، یک پاداش ۶۰۰ یورویی نیز به دلیل تداوم کار در دوران همه‌گیری ویروس کرونا به آنها اختصاص دهد.

آگهی

بسیاری از رانندگان قطارهای آلمان روز دوشنبه برای دومین بار طی ماه جاری دست به اعتصاب زدند.

اتحادیه کارگری «گی دی ال»(GDL) در آلمان از رانندگان قطارها خواسته بود تا از ساعت دو صبح روز دوشنبه اعتصاب ۴۸ ساعته خود را آغاز کنند. این اتحادیه کارگری از «دویچه بان»، شرکت ملی راه آهن آلمان خواسته است تا ضمن افزایش ۳.۲ درصدی دستمزد رانندگان قطارها، یک پاداش ۶۰۰ یورویی نیز به دلیل تداوم کار در دوران همه‌گیری ویروس کرونا به آنها اختصاص دهد.

«دویچه بان» اعلام کرده است که در جریان اعتصاب دو روزه رانندگان حرکت حدود یک چهارم قطارها در مسیرهای دور به صورت عادی ادامه خواهد یافت. در برنامه حرکت حدود ۴۰ درصد از قطارهای منطقه‌ای و محلی نیز اختلالی به وجود نخواهد آمد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت ملی راه‌ آهن آلمان روز یکشنبه گفته بود که برای مذاکره بر سر پاداش کار در دوران همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» آمادگی دارد. مسئولان «دویچه بان» بدون ارائه پیشنهاد مشخص از اتحادیه «گی دی ال» خواسته بودند تا به پشت میز مذاکره بازگردد.

در مقابل مقامات اتحادیه کارگران حمل و نقل ریلی ضمن رد این درخواست گفته بودند که اعتصاب طبق برنامه قبلی انجام خواهد شد.

منتقدان «گی دی ال» بر این باور هستند که این اتحادیه در رقابت با دیگر اتحادیه‌ها رویکرد سرسختانه‌ای در قبال شرکت ملی راه‌ آهن آلمان اتخاذ کرده است تا به این ترتیب تعداد بیشتری از کارگران بخش حمل و نقل ریلی را به سوی خود جذب کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل شهری، جابجایی مسافران در بروکسل را مختل کرد

رکورد طولانی‌ترین اعتصاب سراسری در فرانسه شکسته شد

پیروزی اعتصابیون در آلمان؛ دولت با لوکوموتیورانان در مورد افزایش حقوق و کاهش ساعت کار توافق کرد