Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رانندگان قطار آلمان وارد اعتصاب دو روزه می‌شوند

اعتصاب رانندگان قطار در آلمان
اعتصاب رانندگان قطار در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه‌ای که بیشتر رانندگان قطار در آلمان را تحت پوشش خود قرار داده، می‌گوید به دلیل عدم پذیرش درخواست‌های این اتحادیه مبنی بر افزایش حقوق و همچنین اعطای یک پاداش به مبلغ ۶۰۰ یورو به دلیل شیوع ویروس کرونا، چنین تصمیمی اتخاذ کرده است.

آگهی

اتحادیه صنفی اصلی رانندگان قطار در آلمان برای دور تازه‌ای از اعتصابات که از روز دوشنبه ۲۳ اوت به مدت دو روز انجام می‌شود، فراخوان داده است.

این اعتصاب بعد از آن انجام می‌شود که مذاکرات برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران این اتحادیه بی‌نتیجه ماند. از جمله مطالبات این اتحادیه افزایش ۳.۲ درصدی دستمزد و و همچنین تخصیص یک پاداش مخصوص دوران ویروس کرونا به میزان ۶۰۰ یورو است.

این درخواست‌ها در حالی طرح شده که شرکت دولتی قطار آلمان، «دویچه‌بان» از زمان آغاز همه‌گیری در این کشور با ضررهای بزرگ میلیارد یورویی رو‌به رو شده است. همچنین وقوع سیل اخیر باعث خرابی و آسیب دیدگی گسترده بسیاری از خطوط ریل آهن در این کشور شده است.

در چنین شرایطی رئيس اتحادیه GDL که بسیاری از رانندگان قطار در آن عضو هستند اعلام کرده این اعتصاب قطارهای مسافربری از ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲ بامداد روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

برخی از منتقدان بر این باورند اعتصاب اتحادیه GDL بیشتر یک رقابت درون صنفی است چرا که این اتحادیه به صورت سنتی بر حقوق رانندگان قطار متمرکز است و با اتحادیه رقیب و بزرگتر با نام EVG رقابت می‌کند که طیف وسیع‌تری از کارگران راه‌آهن آلمان را نمایندگی می‌کند.

مدیران شرکت دویچه بان، با انتقاد از اعتصاب جدید آن‌را غیر ضروری خوانده و می‌گویند تمام چیزهایی که برای حل اختلافات لازم است روی میز قرار دارد و از اتحادیه GDL خواست به میز مذاکره بازگردد. شرکت‌های خصوصی راه‌آهن در آلمان اعلام کرده‌اند در این اعتصاب حضور نخواهند داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران کمبود سوخت در فرانسه؛ کارگران پالایشگاه توتال به ادامه اعتصاب رای دادند

اعتصاب کارکنان بخش حمل و نقل شهری، جابجایی مسافران در بروکسل را مختل کرد

اسپایدر‌من فرانسوی در حمایت از اعتصابگران کشورش از برج توتال بالا رفت