رانندگان قطار آلمان وارد اعتصاب دو روزه می‌شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اعتصاب رانندگان قطار در آلمان
اعتصاب رانندگان قطار در آلمان   -   کپی رایت  AP Photo

اتحادیه صنفی اصلی رانندگان قطار در آلمان برای دور تازه‌ای از اعتصابات که از روز دوشنبه ۲۳ اوت به مدت دو روز انجام می‌شود، فراخوان داده است.

این اعتصاب بعد از آن انجام می‌شود که مذاکرات برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران این اتحادیه بی‌نتیجه ماند. از جمله مطالبات این اتحادیه افزایش ۳.۲ درصدی دستمزد و و همچنین تخصیص یک پاداش مخصوص دوران ویروس کرونا به میزان ۶۰۰ یورو است.

این درخواست‌ها در حالی طرح شده که شرکت دولتی قطار آلمان، «دویچه‌بان» از زمان آغاز همه‌گیری در این کشور با ضررهای بزرگ میلیارد یورویی رو‌به رو شده است. همچنین وقوع سیل اخیر باعث خرابی و آسیب دیدگی گسترده بسیاری از خطوط ریل آهن در این کشور شده است.

در چنین شرایطی رئيس اتحادیه GDL که بسیاری از رانندگان قطار در آن عضو هستند اعلام کرده این اعتصاب قطارهای مسافربری از ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲ بامداد روز چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

برخی از منتقدان بر این باورند اعتصاب اتحادیه GDL بیشتر یک رقابت درون صنفی است چرا که این اتحادیه به صورت سنتی بر حقوق رانندگان قطار متمرکز است و با اتحادیه رقیب و بزرگتر با نام EVG رقابت می‌کند که طیف وسیع‌تری از کارگران راه‌آهن آلمان را نمایندگی می‌کند.

مدیران شرکت دویچه بان، با انتقاد از اعتصاب جدید آن‌را غیر ضروری خوانده و می‌گویند تمام چیزهایی که برای حل اختلافات لازم است روی میز قرار دارد و از اتحادیه GDL خواست به میز مذاکره بازگردد. شرکت‌های خصوصی راه‌آهن در آلمان اعلام کرده‌اند در این اعتصاب حضور نخواهند داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید