Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازگشت از سفر یک ساله؛ گله فیل‌ها در چین به سمت زیستگاه اولیه می‌رود

حرکت دسته‌جمعی فیل‌ها
حرکت دسته‌جمعی فیل‌ها Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این گروه از فیل‌ها در جریان حرکت خود به شهر شش میلیون نفری کونمینگ نزدیک شده بودند اما مقامات چین موفق شدند آنها را از مرکز استان یوننان دور نگه دارند.

آگهی

بررسی ها نشان می دهد که گله ای از فیل ها که طی یک سال گذشته در بخش هایی از جنوب غربی چین سرگردان بود اکنون به سمت بخش خودمختار «خیشوانگبانا دای» در حرکت است.

این گروه از فیل ها پیش از این در یکی از زیستگاه های طبیعی این منطقه زندگی می کردند. حرکت دسته جمعی این ۱۴ فیل کوچک و بزرگ طی ماههای گذشته توجه مردم محلی و رسانه های جهان را به خود جلب کرده بود. مقامات محلی در جنوب غربی چین در برخی موارد با بستن جاده ها تلاش کردند تا امنیت این گله از فیل ها را تامین کنند.

حرکت این گله از فیل ها با وجود عبور از برخی روستاها و تماس نزدیک با انسان ها تاکنون بدون حادثه بوده و به هیچ کدام از آنها آسیبی نرسیده است. این گروه از فیل ها در جریان حرکت خود به شهر شش میلیون نفری کونمینگ نزدیک شده بودند اما مقامات چین موفق شدند آنها را از مرکز استان یوننان دور نگه دارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این گله از فیل ها یک سال پیش به دلیلی نامشخص زیستگاه خود را ترک کردند و در مجموع مسیری به طول بیش از ۵۰۰ کیلومتر را به سمت شمال طی کردند. آنها پس از نزدیک شدن به شهر کونمینگ مسیر خود را تغییر دادند و به سمت جنوب حرکت کردند.

یکی از فیل های نر در جریان این حرکت دسته جمعی از گله جدا شد و مقامات چین با تزریق آرامبخش به این فیل توانستند او را به زیستگاه اولیه اش بازگرداند.

۱۴ فیل دیگر یکشنبه شب همچنان حدود ۲۰۰ کیلومتر با زیستگاه اولیه خود فاصله داشتند. با این حال اداره ملی جنگل و مراتع چین اعلام کرد که گله فیل ها پس از گذر از رودخانه یوان جیانگ در محیطی مناسب به سر می برد.

توسعه کشاورزی و روند رو به رشد شهرنشینی در چین باعث شده است تا زیستگاه فیل های آسیایی در معرض خطر قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نزدیک به ۳۰ درصد گونه‌های مختلف جانوری کره زمین در معرض خطر هستند

تصاویر آرامش‌بخش از حضور یک گله آهوی کوهی در بوشی‌ پارک لندن

تخریب مساجد و سانسور متون؛ چین چگونه مسلمانان را در سین‌کیانگ سرکوب می کند؟