وزیر کشور فرانسه از «قتل فجیع» یک کشیش کاتولیک در غرب این کشور خبر داد

قتل یک کشیش در فرانسه (عکس تزئینی است)
قتل یک کشیش در فرانسه (عکس تزئینی است) Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش های اولیه مردی صبح روز دوشنبه با مراجعه به ژاندارمری فرانسه خود را تسلیم ماموران کرده است. این مرد به ماموران اعتراف کرده که یک کشیش را به قتل رسانده است.

آگهی

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که یک کشیش کاتولیک در غرب این کشور به شکلی «فجیع» به قتل رسیده است.

وزیر کشور فرانسه ضمن اعلام حمایتش از کاتولیک‌های فرانسه گفت که به محل حادثه سفر خواهد کرد. بنا به گزارش‌های اولیه مردی صبح روز دوشنبه با مراجعه به ژاندارمری فرانسه خود را تسلیم ماموران کرده است. این مرد به ماموران اعتراف کرده که یک کشیش را به قتل رسانده است. او اکنون در بازداشت موقت به سر می برد. 

خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که این مرد که اهل رواندا است سال گذشته در چهارچوب تحقیق درباره آتش سوزی کلیسای جامع نانت تحت تعقیب قضایی قرار گرفته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هنوز نحوه قتل این کشیش در ناحیه وانده در غرب فرانسه مشخص نیست اما یک منبع آگاه حمله با چاقو را به عنوان شیوه قتل رد کرد. گزارش های اولیه از درگذشت این کشیش به دلیل ضرب و جرح حکایت دارد. مقامات فرانسه تاکنون قتل وی را «حمله تروریستی» ارزیابی نکرده اند. 

بنا به گزارش ها این کشیش ۶۰ ساله «از چند ماه پیش» به این مرد اهل رواندا پناه داده بود.

این مرد اهل رواندا سال گذشته به آتش زدن کلیسای جامع نانت اعتراف کرده بود. او پس از آن مدتی در بازداشت موقت بود و سپس تا زمان رسیدگی به پرونده اش آزاد شده بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به این حادثه با پیروان مذهب کاتولیک ابراز همدردی کرد. سیاستمداران راستگرا از جمله مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی «اتحاد ملی» به دنبال انتشار خبر قتل یک کشیش به دست این مرد اهل رواندا از عدم اخراج او از فرانسه طی ماههای گذشته انتقاد کردند. 

یک کشیش ۹۰ ساله در سال ۲۰۱۶ در جریان حمله ای که با چاقو انجام شد و گروه داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت در شمال فرانسه به قتل رسیده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی «احتمالا عمدی» کلیسای جامع نانت در غرب فرانسه

جسد کشیش کشته شده توسط داعش در فرانسه تشییع شد

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد