Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا با یکماه تأخیر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از بزرگسالان دست یافت

واکسیناسیون علیه کرونا در آمریکا
واکسیناسیون علیه کرونا در آمریکا Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پژوهش مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل ایالات متحده نشان داده است که واکسیناسیون سراسری در مقابل شیوع کرونا در این کشور، ابتلا به بیماری را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.

آگهی

دولت ایالات متحده اعلام کرد با یکماه تأخیر توانسته است به هدف واکسینه‌کردن ۷۰ درصد از بزرگسالان این کشور، با تزریق حداقل یک دوز واکسن دست یابد. تا کنون ۶۰/۶ درصد از بزرگسالان و ۴۹/۷ درصد از کل آمریکایی‌ها به‌طور کامل (با تزریق دو دوز) واکسینه شده‌اند.

موج تازهٔ ابتلا به گونهٔ دلتای ویروس کرونا سبب شده بیمارستان‌های آمریکا اخیرا به‌طور میانگین شاهد مراجعه ۶۲۰۰ نفر و درگذشت حدود ۳۰۰ مبتلا در روز باشند.

دولت آمریکا کارمندان خود را ملزم کرده است که یا واکسن بزنند یا به‌شکل مرتب تست کرونا بدهند. شرکت‌های بزرگی نظیر کمپانی فیلم‌سازی دیزنی و مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارت نیز واکسینه‌شدن را شرط کاری و استخدامی خود کرده‌اند.

پژوهش «مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل آنها» تا روز ۲۴ ژوئیه در آمریکا نشان می‌دهد که واکسیناسیون سراسری، ابتلا به بیماری کووید را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.

ایران؛ «سد سیستم بهداشتی کشور در حال شکستن است»

در حالی که بنا بر آمارهای بین‌المللی، در سراسر جهان نیز تا کنون دست‌کم ۲۸.۵ درصد جمعیت حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و ۱۴.۷ درصد به طور کامل در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند، روند کند واکسیناسیون در ایران هر روز بر وخامت بحران سلامت در این کشور می‌افزاید.

بر این اساس یک روز پیش از این، یک مقام بهداشتی ایران دربارۀ شکسته شدن سد سیستم بهداشتی این کشور در برابر شیوع کرونا هشدار داد.

دکتر پیام طبرسی، رئيس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تهران با اعلام این مطلب یادآوری کرد که روز دوشنبه، بدترین روز کرونا از ابتدای همه‌گیری در این کشور بوده است.

آقای طبرسی از ثبت ۳۷ هزار مورد ابتلا، بستری شدن ۵۰۰۰ هزار بیمار و همچنین درگذشت ۴۱۶ تن در یک روز سخن گفت و تصریح کرد با درنظر گرفتن «آمار اصلاح‌شده» شمار درگذشتگان روز گذشته «۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر» است.

وی «شیوع گونهٔ دلتا» و «عدم کنترل تجمعات و سفرها از سوی مسئولان» را دو عامل اصلی شدت موج پنجم همه‌گیری کرونا در ایران توصیف کرد.

مقامات ایران سال گذشته با واردات واکسن به این کشور مخالفت کردند و به این ترتیب، خرید هیچ‌گونه واکسن خارجی صورت نگرفت و سهمیه رایگان واکسن طرح بین‌المللی کوواکس نیز به این کشور نرسید.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

وزیر بهداشت ایران روز ۱۸ تیرماه اعلام کرد واکسیناسیون سراسری علیه کرونا روز ۱۹ تیرماه با تزریق روزانه ۴۰۰ هزار دوز آغاز می‌شود اما سخنگوی وزرات بهداشت این کشور چهار روز بعد گفت برای عملی‌شدن واکسیناسیون سراسری باید تا شهریورماه صبر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه حدود ۳ هزار کادر درمان خود را به‌دلیل امتناع از دریافت واکسن کرونا تعلیق کرد

اسرائیل مجوز واکسیناسیون کودکان آسیب‌پذیر ۵ تا ۱۱ سال را صادر کرد

واکسیناسیون اجباری؛ افزایش مخالفت‌ها در اروپا با الزام ارائه «گذرنامه سلامت»