اعتیاد روزانه ۲۰ درصد بلژیکی‌ها؛ میزان مصرف نوشابه‌های قندی در اتحادیه اروپا چقدر است؟

نوشابه قندی غیرالکلی
نوشابه قندی غیرالکلی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که کمی بیش از ۲۰ درصد بزرگسالان بلژیکی هر روز حداقل یک نوشابه قندی مصرف می‌کنند، این نسبت در استونی به عنوان بی‌علاقه‌ترین مردم اتحادیه به نوشابه‌های قندی به ۲ درصد می‌رسد.

آگهی

تازه‌ترین داده‌های منتشر شده توسط اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که ۹ درصد افراد بالای ۱۵ سال در اتحادیه اروپا به مصرف روزانه نوشابه قندیِ غیرالکلی عادت کرده‌اند. این داده‌ها که بر پایه اطلاعات ثبت شده در سال ۲۰۱۹ میلادی به دست آمده، همچنین حاکیست که ۶ درصد بزرگسالان ساکن در ۲۷ کشور عضو این اتحادیه ۴ تا ۶ و ۱۹ درصد آنها ۱ تا ۳ بار در هفته نوشابه قندی مصرف می‌کنند.

یورواستات در عین حال، تصریح کرده که مصرف نوشابه‌های قندی در میان مردان(۱۲ درصد) بیش از زنان(۷ درصد) رایج است.

افزون بر این گزارش آماری یورواستات نشان می‌دهد که با بالا رفتن سن در اتحادیه اروپا مصرف نوشابه‌های قندی کاهش می‌یابد؛ به طوری که علاقه ۱۴ درصد جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ سال به نوشابه‌های قندی با رسیدن به محدوده سنی ۶۵ تا ۷۴ سال به کمتر از ۵ درصد می‌رسد اما با عبور سن از مرز ۷۵ سال علاقه به نوشیدنی‌های قندی بار دیگر افزایش می‌یابد و به بیش از ۵ درصد می‌رسد.

Eurostat
سرانه مصرف نوشابه‌های قندی در کشورهای عضو اتحادیه اروپاEurostat

این گزارش همچنین حاکیست که در میان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، مردم بلژیک بیش از سایرین به مصرف نوشابه‌های قندی عادت دارند. در حالی که کمی بیش از ۲۰ درصد بزرگسالان بلژیکی هر روز حداقل یک نوشابه قندی مصرف می‌کنند، این نسبت در استونی به عنوان بی‌علاقه‌ترین مردم اتحادیه به نوشابه‌های قندی به ۲ درصد می‌رسد.

یورواستات خاطر نشان کرده که به طور متوسط حدود ۹ درصد مردم اتحادیه اروپا دچار عادت روزانه مصرف نوشابه‌های قندی غیرالکلی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوس یک چیز شیرین کرده‌اید؟ ۶ ادویه‌ای که میل به مصرف شکر را کاهش می‌دهند

دختران عجول‌تر از پسران؛ جوانان اروپا در چه سنی آشیانه والدین را ترک می‌کنند؟

محققان فرانسوی: نوشیدنی‌های حاوی شکر احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند