Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اسرائيل به فرانسه: اتهامات مربوط به جاسوس‌افزار پگاسوس را جدی می‌گیریم

جاسوس‌افزار
جاسوس‌افزار Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان شرکت اسرائيلی اعلام کرده‌اند که در صورت دریافت شکایات، قادرند سیاههٔ اهداف هر مشتری را پیدا کنند و نرم‌افزار مشتریانی را که از جاسوس‌افزار پگاسوس سوءاستفاده کرده‌اند خاموش کنند.

آگهی

وزیر دفاع اسرائيل در دیدار روز چهارشنبه‌ با همتای فرانسوی خود تأکید کرد که اتهام‌های وارد شده به شرکت اسرائيلی ان‌اس‌او، سازندهٔ جاسوس‌افزار پگاسوس را جدی می‌گیرد.

وزارت دفاع اسرائيل روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که این کشور «مجوزهای سایبری را تنها برای مقابله با تروریسم و جرائم به دولت‌ها واگذار می‌کند». دولت اسرائيل هیئتی بلندپایه را مسئول پی‌جویی اتهامات اخیر کرده است.

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه هنگام دیدار با بنی‌ گانتس، وزیر دفاع اسرائیل از وی پرسیده بود که دولتش دربارهٔ فعالیت‌های شرکت ان‌اس‌او چه می‌داند. آقای گانتس روز گذشته تأکید کرد: «مسئولان بررسی موضوع امروز به دفتر شرکت ان‌اس‌او رفته‌اند و اسرائيل با جدّیت تمام پیگیر این مسئله است.»

گزارشی که به‌تازگی در رسانه‌ها منتشر شد مدعی شد که از بدافزار پگاسوس برای نفوذ به تلفن هوشمند شماری از مقامات دولتی، روزنامه‌نگاران، و همچنین کنشگران اجتماعی استفاده شده، و از جمله تلفن امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سیاههٔ اهداف نفوذی سازمان اطلاعات مراکش بوده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت پگاسوس در بیانیه‌ای اتهامات فوق را «مملو از حدس و گمان‌های غلط و نظریه‌های اثبات‌ناپذیر» عنوان کرد و گفت این نرم‌افزار برای مقابله با جرائم و تروریسم در اختیار دولت‌ها و آژانس‌های امنیتی قرار می‌گیرد.

مسئولان شرکت اسرائيلی ان‌اس‌او همچنین اعلام کرده‌اند که در صورت دریافت شکایات، قادرند سیاههٔ اهداف هر مشتری را پیدا کنند و نرم‌افزار مشتریانی را که از آن سوء استفاده کرده‌اند خاموش کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده آمریکا شرکت اسرائیلی سازنده نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس را تحریم کرد

کشف کوزه‌های باستانی متعلق به ۳۳۰۰ سال پیش از لاشه یک کشتی غرق‌شده در سواحل اسرائیل

«رکوردشکنی» صادرات نظامی اسرائیل؛ مشتریان کدام کشورها هستند؟