دشت اولین مدال المپیک توکیو برای ایران با طلای جواد فروغی

جواد فروغی، ورزشکار ایرانی
جواد فروغی، ورزشکار ایرانی Copyright TAUSEEF MUSTAFA / AFP
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جواد فروغی در رقابت های تیراندازی بازی های توکیو و در قسمت تپانچه بادی بالاتر از رقبای خود از کشورهایی نظیر آلمان، چین و کره جنوبی بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلای المپیک را بر گردن انداخت.

آگهی

جواد فروغی در رقابت های تیراندازی بازی های توکیو و در ماده تپانچه بادی ده متر بالاتر از رقبای خود از کشورهایی نظیر آلمان، صربستان، چین و کره جنوبی بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلای المپیک را بر گردن انداخت.

طلای فروغی نخستین مدال المپیک در تاریخ تیراندازی ایران است. جواد فروغی، ورزشکار ایرانی از استان ایلام چهل و دو سال دارد.

بدین ترتیب ایران موقتا بالاتر از هند و کره جنوبی به رتبه دوم جدول مدال ها صعود کرد. چین با کسب دو طلا و یک برنز تا لحظه کسب طلای کاروان ایران در صدر جدول توزیع مدال ها قرار داشت.

AP Photo
جواد فروغی، ورزشکار ایرانیAP Photo

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیش از این دو نماینده دیگر ایران در این بازی ها یعنی فاطمه کرم زاده و آرمینا صادقیان در ماده تفنگ بادی زنان در رده های ۲۳ و ۳۰ قرار گرفتند. تیراندازی ایران در بازی های توکیو در مجموع ۶ نماینده دارد.

جواد فروغی تنها نماینده ایران در فینال ماده تپانچه بادی ده متر مردان بود. 

شغل جواد فروغی که حالا لقب قهرمان المپیک را خواهد داشت پرستاری است. او در جریان همه گیری بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز بد المپیکی برای ورزشکاران ایرانی با شکست در والیبال و بسکتبال در مقابل کانادا و آمریکا

دبل قهرمانی قرمزها؛ پرسپولیس با شکست استقلال فاتح جام حذفی شد

از ترکیب احتمالی ایران تا آشنایی با استادیوم و داور مسابقه حساس با ایالات متحده