پلیس لندن یک مرد ۵۰ ساله را به اتهام حملات نژادپرستانه بعد از فینال یورو ۲۰۲۰ بازداشت کرد

تیم ملی فوتبال انگلستان در فینال رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با شکست مقابل ایتالیا به مقام نایب قهرمانی رسید
تیم ملی فوتبال انگلستان در فینال رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با شکست مقابل ایتالیا به مقام نایب قهرمانی رسید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس می‌گوید ۲۶۰ نفر را در سراسر انگلستان به دلیل حملات نژادپرستانه آنلاین بعد از فینال یورو ۲۰۲۰ دستگیر و بازداشت کرده است.

آگهی

پلیس لندن می‌گوید یک نفر را که پس از فینال جام ملت‌های اروپا از الفاظ نژادپرستانه در فضای مجازی استفاده کرده بود، دستگیر کرده است.

فرد بازداشت شده یک مرد ۵۰ ساله است که در جنوب غربی لندن زندگی می‌کند. او پس از آنکه بازیکنان تیم ملی فوتبال انگلستان ضربات پنالتی خود را از دست دادند، در فیسبوک از الفاظ نژادپرستانه درباره فوتبالیست‌های سیاه‌پوست این تیم استفاده کرده بود.

پلیس روز دوشنبه اعلام کرد که این مرد روز ۱۷ ژوئيه دستگیر شده و تا زمان بررسی پرونده و ادامه تحقیقات آزاد است. مقام‌های پلیس لندن همچنین اضافه کرده‌اند که در حال شناسایی و دستگیری افراد بیشتری هستند که در جریان حملات نژادپرستی آنلاین پس از فینال یورو ۲۰۲۰ نقش داشته‌اند.

پلیس می‌گوید تاکنون بیش از ۲۶۰ نفر در سراسر انگلستان به دلیل حوادث ۲۴ ساعت پس از فینال جام ملت‌های اروپا که به شکست تیم ملی فوتبال این کشور انجامید دسنگیر شده‌اند.

در فینال جام ملت‌های اروپا، مارکوس رشفورد، جیسون سانچو و بوکایو ساکا سه بازیکن سیاه‌پوست تیم ملی فوتبال انگلستان ضربات پنالتی خود را از دست دادند و تیم ملی ایتالیا موفق شد در ورزشگاه ومبلی شهر لندن به مقام قهرمانی اروپا دست یابد. همین مسئله باعث شد حملات گسترده‌ای در فضای مجازی علیه این سه بازیکن به راه بیفتد.

بعد از پایان این مسابقه یک تیم اختصاصی تحقیقات پلیس برای تجزیه و تحلیل این حملات مجازی در انگلستان تشکیل شد و تا روز ۱۵ ژوئیه ۴ نفر بازداشت شدند.

تمام این اقدامات در حالی رخ داده که مسئولان برگزاری لیگ برتر فوتبال انگلستان تلاش‌های گسترده‌ای برای فرهنگ سازی در میان هواداران و مبارزه با نژادپرستی انجام داده‌اند.

اتحادیه فوتبال انگلستان هم طی دستوری انجام یک بررسی مستقل برای پیگیری اتفاقات پس از بازی انگلستان و ایتالیا در فینال یورو ۲۰۲۰ صادر کرده است. مسئولان اتحادیه فوتبال انگلستان روز دوشنبه اعلام کردند به وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش این موضوع را اطلاع داده و متعهد شده است که این موضوع را پیگیری کند.

در بیانیه‌ای که این اتحادیه منتشر شده همچنین آمده است: «ما مصمم هستیم آنچه را که در خارج و سپس در داخل ورزشگاه وبلی در فینال یورو ۲۰۲۰ اتفاق افتاد کاملا بررسی و درک کنیم. ما در آخر هفته گذشته به وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش اطلاع دادیم که یک بازبینی مستقل در این خصوص انجام می‌دهیم تا حقایق و شرایط پیرامون این مسئله کاملا روشن شود.»

بسیاری از مشکلات مربوط به بازی فینال از قبل از شروع بازی کلید خورد، چرا که بسیاری از هواداران بدون بلیت به درهای ورزشگاه هجوم آوردند و با کنار زدن ماموران امنیتی توانستند وارد استادیوم شوند. پلیس می‌گوید با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته این موضوعات را بررسی می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوادار ۵۲ ساله به جرم توهین نژادپرستانه به بازیکنان انگلستان به زندان محکوم شد

فحاشی «نژادپرستانه» به ۳ بازیکن انگلستان پس از فینال یورو ۲۰۲۰؛ بوریس جانسون محکوم کرد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش