Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازگشت مقررات منع رفت و آمد در اسپانیا؛ آلمان برخلاف فرانسه واکسن را اجباری نمی‌کند

بازگشت محدودیت‌های کرونایی در اسپانیا
بازگشت محدودیت‌های کرونایی در اسپانیا Copyright Alvaro Barrientos/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Alvaro Barrientos/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اسپانیا شمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ در میان افراد زیر ۳۰ سال بیش از سه برابر نسبت به حد متوسط آن افزایش داشته است.

آگهی

مسئولان مناطق مختلفِ کشور اسپانیا در حال بازگرداندن مقررات منع رفت و آمد و ایجاد محدودیت‌های جدی در زندگی و معاشرت‌‌های شبانه هستند.

این تصمیم در پی ظهور نشانه‌هایی از موج تازه همه‌گیری ویروس کرونا و گستردگی ابتلا به سویه دلتا به خصوص در میان جوانان واکسینه نشده اتخاذ شده است.

کاتالونیا و والنسیا، دو منطقه ساحلی مشرف به مدیترانه در کشور اسپانیا هستند که قرار است با شیوع موج جدی همه‌گیری، برگزاری اجتماعات بیش از ۱۰ نفر را ممنوع کنند و محدودیت‌های پایان شب را نیز که پیش‌تر در پی بهبود اوضاع برداشته شده بود دوباره برای کلیه فعالیت‌ها اعمال کنند.

این در حالیست که منطقه شمالی آستوریاس پیش‌تر از روز دوشنبه پذیرایی بارها و رستوران‌ها از مشتریان در داخل را ممنوع اعلام کرد.

در شرایط فعلی که با آغاز تابستان و جشن‌ها و دورهمی‌های پایان سال تحصیلی همزمان شده، شمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ در میان افراد زیر ۳۰ سال بیش از سه برابر نسبت به حد متوسط آن افزایش داشته است.

فرناندو سیمون، یکی از مسئولان امور بهداشتی در دولت اسپانیا روز سه‌شنبه اعلام کرد که متغیر سنجش میزان ابتلا که با دقت بالا دنبال می‌شود روز دوشنبه ۳۶۸ مورد ابتلا برای یکصد هزار نفر را به ثبت رساند.

آقای سیمون در ادامه یادآور شد اگرچه بیماران جوان‌تر به مراقبت‌های درمانی ویژه احتیاج ندارند اما ابتلای تعداد بالای افراد زیر ۳۰ سال به تدریج میزان پذیرش در بیمارستان را افزایش می دهد.

اسپانیا تاکنون ۲۱ میلیون تن از شهروندان یا به عبارتی ۴۶ درصد از کل جمعیت خود را واکسینه کرده که تنها ۶۰۰ هزار نفر از این افراد را جوانان زیر ۳۰ سال تشکیل می‌دهند.

مقامات منطقه‌ای پس از لغو وضعیت اضطراری ملی در ماه مه سعی در جلوگیری از گسترش ویروس دارند و برای این کار از مقامات قضایی مجوز‌هایی را برای اعمال محدودیت‌های تازه درخواست کرده‌اند که بعضا مشکلاتی را بر سر راه برخی آزادی‌های اساسی ایجاد می‌کنند.

آلمان برخلاف فرانسه واکسن را اجباری نمی‌کند

مقامات اروپایی تسریع بخشیدن به کارزار واکسیناسیون شهروندان را عاملی مهم در پیش‌گیری از موج تازه همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در آغاز تعطیلات تابستانی می‌دانند که این روزها با گسترش روز افزود سویه دلتا بسیار نگران کننده عنوان شده است.

با این حال دولت آلمان بر خلاف فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که قصد ندارد واکسیناسیون شهروندان را حتی برای افراد شاغل در بخش‌های درمانی اجباری کند.

آنگلا مرکل در حالی بر این موضع کشورش تاکید کرد که اجباری شدن واکسن کووید۱۹ در کشورهای اروپایی به یک موضوع جدی و مورد بحث تبدیل شده است.

سویه دلتا در اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال غالب شدن است و مقامات این کشورها عزم خود را برای تسریع بخشیدن به واکسیناسیون همگانی جزم کرده‌اند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه در سخنانی با هدف هشدار نسبت به موج تازه همه‌گیری، دستورالعمل‌های جدید دولت تحت ریاست خود را برای کنترل شرایط موجود ارائه کرد که در آن به نوعی الزام به واکسینه شدن برای برخوداری از خدمات تفریحی و رفاهی در طول تعطیلات تابستان گنجانده شده بود.

در پی اعلام این تدابیر، ژان کاستکس از ثبت رکورد ۷۹۲ هزار و ۳۳۹ مورد تزریق روزانه واکسن تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه سیزدهم ژوئیه خبر داد.

اما آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در همین روز اعلام کرد که بنا نیست کشورش شیوه فرانسه را دنبال کند. وی با تاکید بر اهمیت عزم و اراده مردم و نیز انجام تبلیغات برای واکسیناسیون گفت که آلمان هنوز در ابتدای این کارزار قرار دارد و با تغییر آنچه قبلا گفته شده؛ یعنی نبود اجبار برای واکسیناسیون نمی‌توان اعتماد مردم را جلب کرد.

بیش از ۳۵ میلیون و چهارصد هزار نفر یا به عبارتی ۴۲.۶ درصد از جمعیت آلمان تاکنون به صورت کامل واکسینه شده‌اند و حدود ۶۰ درصد شهروندان این کشور را دوز نخست واکسن را دریافت کرده‌‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسپانیا توزیع چهارمین دوز واکسن کووید-۱۹ را برای «کل جمعیت» خود آغاز می‌کند

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟

قصه عجیب عکس نوزادی یامال با لیونل مسی؛ ستاره‌ای که جا پای اسطوره آرژانتینی می‌گذارد