Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ناسزاگویی نژادپرستانه علیه بازیکنان انگلستان؛ فیسبوک و توئیتر وعده برخورد دادند

طراحی چهره مارکوس رشفورد بر روی دیواری در شهر منچستر
طراحی چهره مارکوس رشفورد بر روی دیواری در شهر منچستر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناسزاگویی‌های نژادپرستانه به سه بازیکن تیم ملی فوتبال انگلستان در شبکه‌های اجتماعی بار دیگر انتقادها از این شبکه‌ها را به دلیل عدم حذف مطالب نژادپرستانه افزایش داده است.

آگهی

انتقادها از شبکه های اجتماعی «فیسبوک» و «توئیتر» به دلیل واکنش دیرهنگام به انتشار مطالب نژادپرستانه علیه گروهی از بازیکنان تیم ملی فوتبال انگلستان افزایش یافته است.

این دو شبکه اجتماعی روز دوشنبه اعلام کردند که مطالب «نژادپرستانه» و «ناشی از نفرت» علیه بازیکنان تیم ملی فوتبال انگلستان را حذف خواهند کرد. این تصمیم به دنبال واکنش گسترده به ناسزاگویی های نژادپرستانه علیه مارکوس رشفورد، جیدون سانچو و بوکایا ساکا سه بازیکن تیم ملی فوتبال انگلستان اتخاذ شد.

این سه بازیکن سیاهپوست در جریان ضربات پنالتی در پایان بازی فینال جام ملت های اروپا موفق به باز کردن دروازه ایتالیا نشدند. انگلستان با شکست در ضربات پنالتی به عنوان نایب قهرمانی رقابت های یورو ۲۰۲۰ اکتفا کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ناسزاگویی های نژادپرستانه به سه بازیکن تیم ملی فوتبال انگلستان بار دیگر انتقادها از شبکه های اجتماعی به دلیل عدم حذف مطالب نژادپرستانه را افزایش داده است. گروهی از ورزشکاران بریتانیایی سه ماه پیش شبکه های اجتماعی «فیسبوک»، «اینستاگرام» و «توئیتر» را به دلیل عدم حذف مطالب نژادپرستانه و جنسیت زده تحریم کرده بودند.

شماری از سیاستمداران بریتانیایی پس از مسابقه فینال جام ملت های اروپا در شبکه های اجتماعی به انتقاد از «فیسبوک»، «توئیتر» و «اینستاگرام» پرداختند. دامین کالینز، نماینده مجلس عوام بریتانیا و عضو حزب محافظه کار این کشور از شبکه اجتماعی «فیسبوک» خواست تا تعداد حساب هایی را که به دلیل انتشار مطالب «ناشی از نفرت» حذف کرده است اعلام کند.

اولیور داودن، وزیر فرهنگ بریتانیا نیز تهدید کرد که در صورت عدم واکنش فراگیر شبکه های اجتماعی به انتشار مطالب «ناشی از نفرت» طرح دولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا برای جریمه این شرکت ها تا رقمی معادل ۱۰ درصد درآمد جهانی آنها تصویب خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک گزارش: نژادپرستی در بریتانیا نهادی و ساختاری نیست

بحران خروج نمایندگان حزب محافظه‌کار پیش از انتخابات سراسری بریتانیا؛ شکست بزرگ در انتظار سوناک؟

قمار ریشی سوناک زیر باران؛ آیا انتخابات زودهنگام بریتانیا به دو قرن «استمرار» سیاسی پایان می‌دهد؟