پارلمان اروپا مقررات شناسایی و گزارش سوءاستفاده جنسی از کودکان در اینترنت را تصویب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مقررات جدید اتحادیه اروپا برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان
مقررات جدید اتحادیه اروپا برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان   -   کپی رایت  Canva

پارلمان اروپا با اجرای مقرراتی موافقت کرد که به صورت موقت به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی اجازه می دهد به شناسایی و گزارش انتشار مطالبی با محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان بپردازند.

اجرای مصوبه پارلمان اروپا پس از تائید شورای اتحادیه اروپا الزامی خواهد شد. تغییراتی که در پایان سال ۲۰۲۰ در زمینه رعایت حریم خصوصی افراد در اتحادیه اروپا به اجرا درآمد منجر به توقف روند شناسایی و گزارش انتشار مطالبی با محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان شد. پارلمان اروپا اکنون با رای موافق به مقررات جدید امیدوار است تا این روند حداقل به صورت موقت از سر گرفته شود.

با این حال گزارش انتشار داده هایی با محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان همچنان برای شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی جنبه اختیاری خواهد داشت. این شرکت ها می توانند به کمک فناوری های نوین به نظارت بر تصاویر و متون منتشرشده یا مبادله شده بپردازند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هرچند مقررات جدید فایل های صوتی را در بر نخواهد گرفت اما مدافعان حریم خصوصی کاربران از تصمیم پارلمان اروپا انتقاد کرده اند. به گفته آنها در مصوبه پارلمان اروپا به اندازه کافی به رعایت حریم خصوصی توجه نشده و مقررات وضع شده مداخله جویانه است. این در حالی است که انجمن های مدافع حقوق کودکان از توازن ایجاد شده بین رعایت حریم خصوصی و حفاظت از حقوق کودکان ابراز رضایت کرده اند.

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در پاسخ به انتقادهای مرتبط با نقض حریم خصوصی کاربران تاکید کرده است که مقررات جدید، رعایت حریم خصوصی افراد و محافظت از داده های شخصی را تضمین می کند.

مصوبه پارلمان اروپا قرار است حداکثر به مدت سه سال به اجرا درآید. کمیسیون اتحادیه اروپا از هم اکنون به دنبال پیشنهاد مقرراتی دائمی برای محافظت از حقوق کودکان در برابر سوءاستفاده های جنسی است.