Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پارلمان اروپا مقررات شناسایی و گزارش سوءاستفاده جنسی از کودکان در اینترنت را تصویب کرد

مقررات جدید اتحادیه اروپا برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان
مقررات جدید اتحادیه اروپا برای مقابله با سوءاستفاده جنسی از کودکان Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هرچند مقررات جدید فایل‌های صوتی را در بر نخواهد گرفت اما مدافعان حریم خصوصی کاربران از تصمیم پارلمان اروپا انتقاد کرده‌اند.

آگهی

پارلمان اروپا با اجرای مقرراتی موافقت کرد که به صورت موقت به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی اجازه می دهد به شناسایی و گزارش انتشار مطالبی با محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان بپردازند.

اجرای مصوبه پارلمان اروپا پس از تائید شورای اتحادیه اروپا الزامی خواهد شد. تغییراتی که در پایان سال ۲۰۲۰ در زمینه رعایت حریم خصوصی افراد در اتحادیه اروپا به اجرا درآمد منجر به توقف روند شناسایی و گزارش انتشار مطالبی با محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان شد. پارلمان اروپا اکنون با رای موافق به مقررات جدید امیدوار است تا این روند حداقل به صورت موقت از سر گرفته شود.

با این حال گزارش انتشار داده هایی با محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان همچنان برای شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی جنبه اختیاری خواهد داشت. این شرکت ها می توانند به کمک فناوری های نوین به نظارت بر تصاویر و متون منتشرشده یا مبادله شده بپردازند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هرچند مقررات جدید فایل های صوتی را در بر نخواهد گرفت اما مدافعان حریم خصوصی کاربران از تصمیم پارلمان اروپا انتقاد کرده اند. به گفته آنها در مصوبه پارلمان اروپا به اندازه کافی به رعایت حریم خصوصی توجه نشده و مقررات وضع شده مداخله جویانه است. این در حالی است که انجمن های مدافع حقوق کودکان از توازن ایجاد شده بین رعایت حریم خصوصی و حفاظت از حقوق کودکان ابراز رضایت کرده اند.

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در پاسخ به انتقادهای مرتبط با نقض حریم خصوصی کاربران تاکید کرده است که مقررات جدید، رعایت حریم خصوصی افراد و محافظت از داده های شخصی را تضمین می کند.

مصوبه پارلمان اروپا قرار است حداکثر به مدت سه سال به اجرا درآید. کمیسیون اتحادیه اروپا از هم اکنون به دنبال پیشنهاد مقرراتی دائمی برای محافظت از حقوق کودکان در برابر سوءاستفاده های جنسی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپل از قابلیت‌های جدید محصولاتش برای مقابله با آزار جنسی کودکان دفاع کرد

یورواستات: تقریبا ۱۰۰ درصد کودکان در اتحادیه اروپا دوره پیش دبستانی می‌گذرانند

بهترین پایتخت‌های اروپایی برای دوستداران هنر کدامند؟