جام ملت‌های اروپا؛ انگلیس برای نخستین بار به فینال رسید

بازی انگلستان با دانمارک در نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰
بازی انگلستان با دانمارک در نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ضربه محکم کین را ابتدا اشمایکل به خوبی مهار کرد، اما مهاجم انگلیس با ریباند دیدنی و سریع توپ را به گل دوم برای تیمش بدل کرد.

آگهی

در دومین و آخرین بازی از مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های اروپا، یورو ۲۰۲۰ که در شامگاه چهارشنبه ۷ ژوئیه (۱۶ تیر) برگزار شد، تیم انگلستان توانست با برتری در برابر حریف قدرتمند و مدعی خود، دانمارک به فینال این دوره برسد.

ابتدا دانمارکی‌ها در میانه‌های نیمه اول صاحب یک ضربه آزاد شدند که میکل دامسگارد، بازیکن جوان آنها در دقیقه ۳۰ بازی توانست با یک شوت پرقدرت با زیبایی هر چه تمام‌تر آن را به گل تبدیل کند؛ گلی که قطعا به عنوان یکی از زیباترین گل‌های این دوره در یادها باقی خواهد ماند.

شادی دانمارکی‌ها دیری نپایید، زیرا در دقیقه ۳۹ انگلیسی‌ها توانستند با توپی که روی دروازه دانمارک سانتر کرده بودند، با گل به خودی با ضربه پای سیمون کیائر، بازیکن دانمارک به گل برتری دست یابند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بازی دو تیم در نیمه نخست به همان نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

نیمه دوم بازی باز هم درگیرانه‌تر و زیباتر از نیمه نخست دنبال شد، اما دو تیم به رغم موقعیت‌های متعدد تا دقیقه ....... نتوانستند به گلی دست یابند. هری کین، کاپیتان و ستاره نامدار تیم انگلیس زمانی از کمند خط دفاعی گذشته بود، در برخوردی که مشکوک به پنالتی بود، نقش زمین شد، اما دنی ماکلی، داور هلندی، اعتقادی به پنالتی نداشت.

بازی تهاجمی و کمابیش برابر دو تیم حتی با احتساب ۶ دقیقه وقت اضافه اعلام شده که عملا به حدود ۷ دقیقه کشید، با وجود فشار شدید انگلیس در دقایق پایانی، گل دیگری در بر نداشت و کار دو تیم به وقت اضافه کشید.

انگلیس پس از حملات بی‌شمار روی دروازه دانمارک در نیمه نخست وقت اضافه صاحب یک ضربه پنالتی شد و هری کین برای زدن پنالتی پشت توپ ایستاد. ضربه محکم کین را ابتدا پیتر اشمایکل به خوبی مهار کرد، اما مهاجم انگلیس با ریباند دیدنی و سریع توپ را به گل دوم برای تیمش بدل کرد.

تلاش دانمارکی‌ها برای به مساوی کشاندن بازی در نیمه دوم وقت اضافه راه به جایی نبرد و به این ترتیب انگلیس با پیروزی دو بر یک در این بازی حساس توانست برای نخستین بار در تاریخ این جام به فینال راه یابد. ایتالیا و انگلیس در روز یکشنبه ۱۱ ژوئیه (۲۰ تیر) برای تعیین قهرمان و نایب‌قهرمان این جام به مصاف هم خواهند رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا با پیروزی در ضربات پنالتی به فینال جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ راه یافت

آنچه باید درباره ۴ تیم حاضر در مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ بدانید

تمام آنچه باید درباره یورو ۲۰۲۰ بدانید؛ آغاز دوباره جشن فوتبال با جام ملت‌های اروپا