زن سهل‌انگاری که باعث تصادف دوچرخه‌سواران تور دو فرانس شد دادگاهی می‌شود

تور دو فرانس، شنبه ۲۶ ژوئن
تور دو فرانس، شنبه ۲۶ ژوئن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دوچرخه‌سواران آسیب‌دیده در این حادثه دچار بریدگی، کبودی و خراشیدگی دست و پا و سایر نقاط بدن شدند و دست یکی از آنها هم شکست.

آگهی

یک زن ۳۰ ساله که در جریان مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس باعث تصادف شدید ورزشکاران شرکت‌کننده شد و پلیس او را پس از بازداشت در روز جمعه آزاد کرد، قرار است در ماه اکتبر دادگاهی شود.

در بیانیه دفتر دادستانی در شهر برست آمده است که به این فرد دستور داده شده در روز ۱۴ اکتبر در دادگاه حضور یابد تا به اتهام او مبنی بر سهل‌انگاری و ایراد آسیب بدنی غیرعمدی به افراد رسیدگی شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این زن که نامش فاش نشده روز شنبه در نخستین مرحله تور دو فرانس در نقطه‌ای بین شهرهای برست و لاندرنو در شمال غربی فرانسه با در دست داشتن یک پلاکارد در کنار مسیر مسابقه ایستاد و باعث تصادف شد. ابتدا تونی مارتین، شرکت‌کننده آلمانی به پلاکارد برخورد کرد و پس از او بیش از ۵۰ دوچرخه‌سوار با برخورد به یکدیگر از دوچرخه سقوط کردند و بسیاری از آنها زخمی شدند.

دوچرخه‌سواران آسیب‌دیده در این حادثه دچار بریدگی، کبودی و خراشیدگی دست و پا و سایر نقاط بدن شدند و دست یکی از آنها هم شکست.

زن خاطی در آن لحظه از صحنه دور شد، اما پلیس بعد از چند روز جستجو، بالاخره او را شناسایی و در روز چهارشنبه بازداشت کرد. او به بازرسان گفت که از «حماقت» خود احساس «شرم» می‌کند و از این که توجه همه به او جلب شده، نگران است.

برگزارکنندگان تور دو فرانس شکایتی را علیه این زن شکایت کرده بودند اما روز پنجشنبه اعلام کردند که به منظور «آرام کردن اوضاع» شکایت خود را پس می‌گیرند. با این حال کامی میانسونی، دادستان شهر برست گفت که در همین زمینه شکایت دیگری توسط انجمن دوچرخه‌سواران سوئیس ثبت شده است.

این حادثه و چند مورد دیگر تصادف جداگانه در جریان تور دو فرانس امسال موجب شد تا بحث ایمنی و کنترل رفتار تماشاگران در این تورنمنت مهم بین‌المللی مطرح گردد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور دو فرانس زنان که سال‌ها بی‌توجه و بی‌تماشاگر ماند؛ دوچرخه‌سوار هلندی قهرمان دومین دوره شد

شمار تلفات جاده‌ای در ایران و اتحادیه اروپا از همیشه به هم نزدیک‌تر شد

«تور دو فرانس» با تاخیر دو ماهه و زیر سایه سنگین کرونا آغاز شد