موج دلتای کرونا؛ آمار بی‌سابقه در روسیه، محدودیت‌های جدید در بنگلادش و استرالیا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انتقال یک بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در روسیه
انتقال یک بیمار مشکوک به ابتلا به کرونا در روسیه   -  کپی رایت  AP Photo

مقامات روسیه روز دوشنبه از ثبت رکورد جدید مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ خبر دادند.

از شیوع گونه ای از ویروس کرونا که دلتا نامگذاری شده است به عنوان عامل اصلی موج جدید همه گیری «کووید ۱۹» در روسیه یاد می شود. آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» در حالی در سنت پترزبورگ شکسته شد که این شهر قرار است روز جمعه آینده میزبان یکی از مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های اروپا باشد.

بنا به آمار رسمی که روز دوشنبه اعلام شد ۱۲۴ نفر در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته در مسکو بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند. این رقم در سنت پترزبورگ ۱۱۰ نفر اعلام شد.

گونه دلتا از ویروس کرونا به دلیل سرایت راحت تر آن از یک فرد به یک فرد دیگر طی هفته های گذشته نگرانی هایی را در بسیاری از کشورها پدید آورده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استرالیا؛ ساکنان سیدنی ۲ هفته قرنطینه می‌شوند

در همین راستا مقامات استرالیا محدودیت های جدیدی را برای جلوگیری از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا به اجرا گذاشتند. وضع این محدودیت ها به دنبال ثبت موارد جدید ابتلا به این گونه از ویروس کرونا در چند شهر استرالیا صورت گرفت.

شهر سیدنی اکنون مهمترین محل ثبت موارد جدید ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در استرالیا است. بنا به تصمیم مقامات استرالیا میلیون ها نفر از ساکنان این شهر دو هفته آینده را در قرنطینه سپری خواهند کرد.

حمل و نقل عمومی در بنگلادش تعطیل شد

مقامات بنگلادش نیز در آستانه آغاز قرنطینه سراسری در این کشور تصمیم به تعطیلی حمل و نقل عمومی گرفتند. قرنطینه سخت گیرانه در این کشور قرار است از روز پنجشنبه به اجرا در آیند.

به دنبال تعطیلی حمل و نقل عمومی میلیون ها نفر از ساکنان داکار، پایتخت بنگلادش روز دوشنبه مجبور شدند با پای پیاده به محل کار خود بروند.

همه گیری ویروس کرونا تاکنون جان نزدیک به چهار میلیون نفر را در سراسر جهان گرفته است.

هنگ‌کنگ پروازهای مسافری از بریتانیا را متوقف کرد

مقامات هنگ کنگ نیز اعلام کردند که پروازهای مسافری از بریتانیا را از روز پنجشنبه متوقف می کنند. این تصمیم به دلیل شرایط بریتانیا از نظر همه گیری ویروس کرونا اتخاذ شد.

هنگ کنگ پروازهای مسافری از چند کشور دیگر از جمله فیلیپین و اندونزی را نیز متوقف کرده است.