سازمان انرژی اتمی ایران: نیروگاه بوشهر به طور موقت خاموش و از شبکه خارج شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نیروگاه اتمی بوشهر
نیروگاه اتمی بوشهر   -  کپی رایت  AP Photo

سازمان انرژی اتمی ایران روز یکشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که نیروگاه اتمی بوشهر به دنبال «نقص فنی» به طور موقت «خاموش» شد.

بنا به اعلام سازمان انرژی اتمی ایران این نیروگاه اتمی از شبکه سراسری برق خارج شده است. در اطلاعیه این سازمان آمده است: «به دنبال بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و پس از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه به طور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد.»

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «بدیهی است که پس از رفع نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه مجددا به شبکه سراسری برق خواهد پیوست.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شرکت توانیر پیش از این در اطلاعیه ای از شهروندان ایران خواسته بود تا در مصرف برق «صرفه جویی» کنند. این شرکت در اطلاعیه خود اعلام کرده بود که «تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر» تا آخر هفته جاری طول خواهد کشید.

پیش از این غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر نیز در گفتگو با صدا و سیمای ایران گفته بود: «از دیروز با خروج اضطراری سه چهار روزه نیروگاه اتمی، با کاهش هزار مگاواتی تولید مواجه هستیم.»

مقامات ایران در مورد جزئیات «نقص فنی» در نیروگاه اتمی بوشهر اطلاع رسانی نکرده اند. ساکنان تهران و برخی استان های ایران طی هفته های گذشته به طور تناوبی با خاموشی های چند ساعته روبرو بوده اند.

محمود جعفری، معاون سازمان انرژی اتمی ایران سه ماه پیش گفته بود که نیروگاه اتمی بوشهر به دلیل تحریم های آمریکا و مشکلات ناشی از انتقال ارز و مبادلات بانکی با خطر «توقف فعالیت» مواجه است.