Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در ارمنستان؛ رقابت پاشینیان و کوچاریان برای تشکیل دولت جدید

برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در ارمنستان؛ رقابت پاشینیان و کوچاریان برای تشکیل دولت جدید
Copyright أ ب
Copyright أ ب
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهروندان ارمنستان روز یکشنبه ۲۰ ژوئن برای برگزیدن نمایندگان پارلمان این کشور به پای صندوق‌های رای می‌روند. این سومین انتخابات در چهار سال گذشته است. نیکول پاشینیان، کفیل مقام نخست وزیری و روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق، دو جبهه اصلی این انتخابات را نمایندگی می‌کنند.

آگهی

شهروندان ارمنستان روز یکشنبه ۲۰ ژوئن برای برگزیدن نمایندگان پارلمان این کشور به پای صندوق‌های رای می‌روند. این دومین انتخابات زودهنگام در چهار سال گذشته است. نیکول پاشینیان، کفیل مقام نخست وزیری و روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق، دو جبهه اصلی این انتخابات را نمایندگی می‌کنند.

نیکول پاشینیان، در سال ۲۰۱۸ و در پی وقوع یک انقلاب رنگین و مسالمت آمیز و با وعده برکناری حاکمان «فاسد» به قدرت رسید. با این حال شکست ارمنستان از جمهوری آذربایجان در آخرین جنگ قره‌باغ دولت آقای پاشینیان را به‌شدت تضعیف کرد و وی در نهایت دو ماه پیش از برگزاری انتخابات زودهنگام از سمت خود کناره گرفت.

انتخابات زودهنگام ارمنستان برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی در این کشور برگزار می‌شود. آقای پاشینیان امیدوار است با افزایش شمار نمایندگان همسو با خود در پارلمان، دولتی قدرتمند را تشکیل دهد. با این حال مخالفان گوناگون دولت، برای تشکیل پارلمان و دولت جدید مصمم هستند. این انتخابات در حالی برگزار می‌شود که با وجود عقب‌نشینی ارمنستان از بسیاری از مناطق قره‌باغ، تنش‌های پراکنده میان این کشور و جمهوری آذربایجان همچنان ادامه دارد.

روبرت کوچاریان، ۶۶ ساله بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۸ رئیس جمهوری ارمنستان بود. نتیجه یک نظرسنجی که هفته گذشته منتشر شد از پیشتازی اندک جبهه تحت رهبری روبرت کوچاریان حکایت داشت. بنا به نتیجه این نظرسنجی جبهه سیاسی «ارمنستان» به رهبری رئیس جمهوری پیشین با جلب حمایت ۲۹ درصد از رای دهندگان از حزب «پیمان مدنی» به رهبری نیکول پاشینیان پیش افتاده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارمنستان از سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه خارج می‌شود

اعطای امتیازات ارضی دولت پاشینیان به آذربایجان؛ معترضان ارمنستان وارد ایروان شدند

معترضان ارمنی در مخالفت با واگذاری زمین به آذربایجان: «خون می‌دهیم خاک نمی‌دهیم»